3 - 1
[2 - 0]
FCPK BTJ Sokol Řepy

Kopanina B se zvedá. Porazila doma Řepy a míří do středu tabulky.

Přední Kopanina - Dva góly Urbana a jeden Trojana. Útočníci FCPK B dotáhli tým k důležité výhře. Kopanina B si za poslední čtyři kola připsala tři výhry a mašíruje ze spodku tabulky vzhůru. V 10. kole 1.B třídy si modročervení poradili doma se Sokolem Řepy 3:1. Skvělou první půli zefektivnili pouze dvěma góly a když po přestávce inkasovali, byla to chvilku honička. Nakonec zasloužený klid trefil Trojan.

Trojan si zpracoval míč na vápně zády k brance, uvolnil se jesličkami do vápna a svou oblíbenou levačkou nekompromisně trefil k bližší tyči branky Ondřeje Hermana. Ruce spoluhráčů šly vzhůru. Dvě minuty do konce a je konečně hotovo - 3:1!

Kopanina B moc potřebovala vyhrát tento zápas. Těch zbytečných ztrát už bylo příliš. Řepy však nebyly soupeřem, který by přijel předem poražen. V první půli se štěstím odolaly pouze s dvoubrankovou ztrátou a ve druhé půli se strhla o výsledek bitva.

První poločas dal krásný gól Urban po nádherném pasu přes půl hřiště od Kozlíka. Opět Urban proměnil vzápětí pokutový kop za ruku hostujících obránců. V dalších šancích stejný hráč selhal, stejně jako jeho spoluhráči.

Po přestávce Kopanina B přežila pokutový kop, který nesprávně nařídil rozhodčí Petřík a hosté ho kopli vedle. Bohužel vzápětí si vybral slabší chvilku Jelínek a pustil pod tělem střelu Tumpacha - Řepy 1:2 !!!

Další půlhodinu si to oba týmy rozdaly na férovku. Byly k vidění zajímavé situace před brankami, tvrdé souboje i emoce. Klid mohl dát Jurkova střela, ale trefila pouze tyč. Rozuzlení tak přinesl až gól Trojana v samotném závěru. Zaslouženě, Kopanina byla v tomto utkání týmem, který si tři body zasloužil více !

Hodnocení Tomáš Cigánek (jeden z trenérské dvojice):

Máme velkou radost. Řadu podobných zápasů jsme v předchozích kolech ztratili. V první půli jsme Řepy jasně přehráli, bohužel po mnoha šancích "nedodělali" minimálně třetím gólem a po laciné brance na 1:2 jsme se celý druhý poločas museli rvát o tři body. Po přestávce už jsme nebyli tak kompaktní a agresivní, ale nic jsme neošidili a byli jsme odměněni. Pomohla nám také početná lavička s čerstvými hráči. V tabulce nás mohou posunout jen série úspěšných výsledků v řadě. Proto bychom chtěli uspět za týden v Podolí.

Jelínek - Holeček (K, 89. Schuster), Cigánek, Kolář, Fárka Petr (46. Sweeney) - Buzek, Sýkora, Kozlík (75. Fárka Josef), Jurek - Bíro (68. Trojan), Urban (86. Řezníček). Trenéři: Jaroslav Bíro, Tomáš Cigánek.

23. Urban (1:0, as. Kozlík), 26. Urban z pen. (2:0), 88. Trojan (3:1, as. Cigánek)