1 - 2
[1 - 1]
FCPK BSK Střešovice 1911 B

Další klopýtnutí rezervy FCPK. Padla doma se Střešovicemi.

Přední Kopanina - Nešťastná porážka béčka Kopaniny v dalším derby. Proti Střešovicím B ve 4.kole 1.B třídy měli domácí po celý zápas převahu, trefili břevno i tyč a promarnili řadu dalších šancí. Po dvou hrubkách v obraně však to byli hosté, kdo vyučoval z efektivity a vezou do Střešovic tři body. Jediný gól FCPK B dal Kozlík z penalty, za Střešovice nastoupil kopaninský Marek Pliska.

První půle skončila nerozhodně 1:1, když Kopaninu poslal do vedení Kozlík z penalty. Ta byla ve 20. minutě nařízena za faul gólmana Mulače na Brian Sweeney.

Vyrovnání však přišlo záhy po megahrubce Řezníčka, který na půlce zpracoval odkopnutý míč a nepochopitelně ve snaze nahrát zpět na Kořánka vyslal do gólové šance hráče soupeře.

Střešovice celou první půli odolávaly tlaku Kopaniny. Modročervení trefili Buzkem tyč a Sweeney mířil hlavou do břevna, kde odražený míč vrátil z metru před prázdnou brankou pouze do náručí gólmana Řezníček. Pěkné střely Holečka a Kozlíka pak vytěsnil výborný brankář Mulač.

Druhá půle na branku "k hospodě" měla podobný scénář. Kopanina vyměnila oba hroťáky a s úkolem vstřelit rozhodující branku nastoupili do útoku Pícka s Blažkem. Hosté však odolávali a nakonec sami udeřili dvacet minut před koncem. Poté co oba stopeři a defenzivní štít šli nesmyslně do jednoho souboje, vykutálený míč získal střídající Malík a své sólo otevřenou dálnicí zakončil přesnou střelou pod padajícím Jelínkem. Rozhodující moment !!!

Závěr už byl ze strany domácích křečový. Snažili se jakkoliv, ale nebylo jim přáno. Skóre se neměnilo ani po krásném trestném kopu Koláře, nepomohlo ani tříminutové nastavení.

Hodnocení trenéra - Tomáš Cigánek:

Dnes lepší prohrál a kluků je mi líto. Bojovali do vyčerpání a předvedli i pěkný fotbal. Bohužel jsme vyrobili dvě neskutečné chyby, které soupeř excelentně potrestal. Hrajeme bez klasického útočníka a je to znát na neumění vstřelit branku. Navíc když trefíte tyč i břevno, je to taky smůla. Ze vstupu do soutěže jsme zklamaní. Nebušice, Řeporyje i Střešovice B jsou soupeři, které jsme měli v sestavě jaká nastoupila porazit. Bohužel máme jen bod a dvě prohry doma! Nedá se nic dělat, musíme se s tím popasovat a odrazit se k lepším výsledkům. Nejbližší šance bude za týden proti Stodůlkám B.

Jelínek - Fárka Josef, Holeček M. (K), Schuster, Kořánek - Kozlík M., Buzek, Kolář, Sweeney (46. Blažek) - Fárka Petr, Řezníček (46. Pícka). Trenéři: Jaroslav Bíro, Tomáš Cigánek.

20. Kozlík z pen. (1:0, as. Sweeney)