3 - 4
[0 - 2]
FC Tempo BFCPK B

Kopanina B porazila Tempo díky skvělé první půli, po přestávce ukolébání

Horní Měcholupy - V posledním šestém přípravném utkání a zároveň i generálce na jarní část, nás čekala ambiciózní rezerva FC Tempo, kterou vede jako hrající trenér nedávný špičkový pražský šutér Petr Dedek. Tempo vede celkem jednoznačně sousední skupinu a nemyslí na nic jiného než okamžitý návrat zpět do vyšší soutěže. Ani naše rezerva nemá jiné cíle, takže se jednalo o celkem pohledné utkání dvou špičkových mančaftů této soutěže.

Úvod byl sice opatrný, ale posléze jsme převzali otěže hry a do vedení nás zaslouženě poslal Jirka Horák, který se po Sweeneyho prodloužení hlavou dokázal prosadit (0:1). Ve stejné minutě pro změnu v obraně dobře zapracoval Martin Holeček a s jeho odkopem si náramně poradil Honza Jurek (0:2).

Do poločasu jsme zahodili ještě několik dobrých příležitostí. V jejich zahazování vynikal po celé utkání aktivní David Průša. První poločas lze hodnotit takřka v superlativech, kdy jsme v defenzivě v podstatě nechybovali a v útoku jsme si vypracovali spoustu šancí. Krátce po poločase jsme se rychle prosadili potřetí, kdy domácí brankář vytáhl střelu Horáka, k odraženému míči se dostal velmi dobře hrající Jurek a uklidil ho přesně k tyči (0:3).

Tento náskok nás paradoxně ukolébal a do hry dostal i domácí. Po hodině hry snížili sice zřejmě z ofsajdové pozice, ale po velké nedůslednosti v naší obraně (1:3). Navíc v této soutěži nelze spoléhat na postavení mimo hru, takže výmluva neexistuje. Soupeř přidal a rychlost jejich útočníků nám začala dělat problémy. Něco sice vychytal náš brankář Petr Jelínek, ale sedmnáct minut před koncem to bylo již jen o jednu branku (2:3). Naštěstí v závěru frnknul po levém křídle Kořánek a krásně našel na přední tyči Horáka (2:4). Tempo ještě sice znovu snížilo, ale těsnou výhru jsme již nepustili. Za první poločas zasluhuje celý tým absolutorium, ale druhá půle nám krásně ukázala, že ve hře máme ještě i dost nedostatků a stále je na čem pracovat.

Jelínek - Brož (46. Hassan, 76. Brož), Schuster, Holeček Martin (K), Kořánek - Krulich (46. Stára), Sweeney, Jurek, Fárka Josef - Horák Jiří, Průša. Manager: Jaroslav Bíro.

23. Horák (0:1, as. Sweeney), 23. Jurek (0:2, as. Holeček M.), 50. Jurek (0:3, as. Horák), 84. Horák (2:4, as. Kořánek)