1 - 7
[0 - 2]
TJ Sokol Stodůlky FCPK

Destrukce Stodůlek. Kopanina porazila poslední tým tabulky 7:1.

Stodůlky - Zázraky se stávají jen občas. Utkání prvního s posledním v pražském přeboru to však tentokráte nebyl ten případ. Stodůlky před utkáním ztrácely na vedoucí Kopaninu 36 bodů (!) a po něm to bylo ještě o tři více. Hosté si otevřeli v Praze 5 střelnici a vyhráli 7:1. Podzimní utkání skončilo u letiště 4:0 pro FCPK. Tentokráte Švarc jednou inkasoval a bylo to z penalty.

SEDM KULÍ JAKO ... NA STODŮLKÁCH

Hosté z Přední Kopaniny přijely na hřiště posledních Stodůlek v roli jasného favorita bez trenéra Sálema Hebousseho a střelce Pešíra, kteří si plnili své povinnosti u reprezentace žen. Navíc chyběl distancovaný Bláha a jen na laviče zůstal Poláček. Domácím se naopak do sestavy vrátil stoper Musil. Rozdíl v kvalitách obou soupeřů se naplno projevil až po přestávce.

Domácí stačili držet krok jen v úvodní půlhodině. Pak během čtyř minut dvakrát inkasovali. Nejdříve se gólově prosadil kopaninský Blažek a čtyři minuty po něm kapitán mužstva Melničuk.

Dvoubrankový náskok hosty uklidnil a po přestávce zcela hru ovládli a sázeli do sítě domácích jeden gól za druhým. Jejich brankové konto se zastavilo na číslici sedm.

V 51. minutě zůstal před brankou volný Literák a překonal Šalandu potřetí. V 58. minutě obešel Šalandu Flaks, ale míč si zamotal mezi nohy a do opuštěné branky ho dostat nedokázal. V 66. minutě si Urban pohrál s levou stranou domácí obrany a před brankou našel opět osamoceného Literáka, který pohodlně přidal svůj druhý gól zápasu.

Za stavu 0:4 se čestného úspěchu dočkali domácí. Po centrovaném míči si Flaks v souboji se Světlíkem počínal nedovoleně a sudí Čermák nařídil penaltu. Tu proměnil Hulei.

Pak se to opět začalo sypat do branky Stodůlek. Uplynula jen minuta kdy domácí obranou až příliš snadno prošel Urban, obešel i Šalandu a do prázdné branky přidal pátý gól Kopaniny. Ten šestý zařídil Flaks. Našel si tečovaný centr na zadní tyči a hlavou trknul míč do sítě.

Tečku za zápasem udělal střídající Petr Fárka. Vystihl špatnou malou domů Lněničky, kličkou se zbavil Šalandy a opět do prázdné branky završil konečné skore na stav 1:7.

Švarc - Les, Čihák, Melničuk (K), Mikeš - Flaks (76. Fárka P.), Blažek (78. Kozlík), Sýkora, Vik - Literák, Urban (85. Průša). Trenér: Patrik Hebousse.

31. Blažek (0:1), 35. Melničuk (0:2, as. Flaks), 51. Literák (0:3), 66. Literák (0:4, as. Les), 70. Urban (1:5), 73. Flaks (1:6, as. Les), 89. Fárka Petr (1:7)