4 - 3
[1 - 2]
SK Motorlet Praha BFCPK

Přední Kopanina zkolabovala i podruhé, zaskočili jí mladíci z Motorletu

Jinonice - Přední Kopanina, favorit všech favoritů, kráčela na podzim za obhajobou přeborového titulu. Dvě jarní kola a favorit se trápí. Nezvládá koncovky zápasů a na jaře nezískal ani bod. Nepovedlo se mu to ani v Jinonicích, kde ještě v 57. minutě vedl o dvě branky. Pak ale třikrát inkasoval a odjížděl s prázdnou. A to ještě domácí Hák v 73. minutě neproměnil penaltu.

Úvod zápasu patřil domácím. První střelu mezi tyče vyslal ve 13. minutě Hák. Švarc s ní neměl problém. Za čtyři minuty napřáhl před vápnem Vardanyan a Švarc se tentokrát k tyči vrhal marně - 1:0.

Inkasovaný gól hosty probudil a vytvořili si postupně převahu. Připravili si několik slibných příležitostí, ale domácí držel brankář Pacovský. Ten ale zaváhal ve 32. minutě při rohovém kopu a Mikeš na zadní tyči z kroku dostal míč do sítě - 1:1.

Kopanina ještě do přestávky stav zápasu otočila. Ve 34. minutě závar před brankou nejdříve zakončoval Čihák, ale míč napálil jen do břevna. K dorážce se prodral Mikeš, byl faulován a pískala se penalta. Pešír jí zkušeně proměnil a favorit byl rázem na koni.

Ještě radostněji si poskočil ve 49. minutě, kdy střed domácí obrany zapomněl na Urbana a ten pohodlně překonal Pacovského potřetí. Kdo čekal, že je rozhodnuto, šeredně se mýlil. Nebylo.

Domácí zvýšili aktivitu, rychle kombinovali a hnali se do útoku. V koncovce je však vždy zradila finální přihrávka. Až v 57. minutě to vyšlo Maškovi, který unikl po levé straně, zpětnou přihrávkou našel Měsku a ten napálil míč do sítě.

Za další tři minuty bylo vyrovnáno. Hák si naběhl na kolmou přihrávku mezi obránce a mazáckým obloučkem pokořil Švarce na 3:3. Domácí ještě víc vystupňovali tempo a hosté přestávali stíhat.

Vardanyan se lehce prohnal přes Bláhu, branku však těsně minul. V 73. minutě zacentroval zleva Hák, Čácha míč prodloužil hlavou a ten nešťastně rukou zasáhl Bláha. Penalta! Míč si na bílý puntík postavil nejzkušenější hráč Motorletu Hák, ale nasměroval ho těsně vedle pravé tyče.

Domácí maldíky ale ani tento nešťastný okamžik nepoložil. Jezdili po hřišti jak motorové myšky a odměnou jim byla 78. minuta. Míč z rohového kopu poslal před branku Kopaniny Jonáš. Obránci jen přihlíželi jak se mezi nimi prohnal subtilní Eppert a hlavou nedal Švarcovi šanci - 4:3!

Kopanina se ještě snažila se zápasem něco udělat, otevřela obranu a to byla voda na mlýn domácích, jejichž brejkové akce několikrát zaváněly pátým gólem.

Ten ale nepadl a když Pacovský na druhé straně vyrazil tvrdou střelu Pešíra a dva rohy v nastavení k zakončení nevedly, překvapení bylo na světě. Kopanina na jaře padla i podruhé. Domácí zápas dohrávali bez obou svých trenér. Kuchař i Novotný byli vykázáni z lavičky.

Švarc - Les (72. Průša), Melničuk, Bláha (74. Hemzáček), Mikeš - Flaks (64. Literák), Pešír, Sýkora (84. Fárka), Poláček - Urban, Čihák. Trenér: Sálem Hebousse.

32. Mikeš (1:1), 34. Pešír z penalty (1:2), 49. Urban (1:3)