2 - 2
[0 - 1]
TJ Sokol Stodůlky BFCPK B

Ve Stodůlkách remíza. Braly jí oba týmy.

Stodůlky - Minulou sezónu se oba týmy utkávaly v 1.B třídě, nyní po sestupu o soutěž níž. Po výhrách v prvním kole se tentokráte oba soupeři rozešli smírně 2:2. Kopanina vyhrála poločas, ale ve druhém nastoupila ležérně a domácí tým skóre otočil ve svůj prospěch. Naštěstí hosté ještě stihli zapnout a díky nezničitelnému střelci Trojanovi brali zasloužený bod.

Za příjemného záříjového počasí diváci viděli čtyři branky. Rozhodoval rozhodčí Kolář, velmi slušně. Na čárách byli laici, jak je v této třídě zvykem.

První poločas rozhodla branka kopaninského Martina Holečka, který dlouhý aut Petra Fárky přetavil hlavičkou ve vedoucí branku hostů. Mohlo to být dva nula, ovšem "Macek" Kozlík selhal ve vyložené šanci po centru Trojana a volej nasměroval vedle branky.

Skórovat však mohly i Stodůlky. Po nedorozumění obránců pádil domácí útočník od půlící čáry sám na Jelínka, ten však zkušeně vydržel na nohách a jasné šanci zabránil.

O přestávce uvolnil své místo velmi dobře hrající Hájek a vystřídal ho Pícka.

Začátek druhé půle patřil jednoznačně Stodůlkám B. Domácí nastoupili agresivně, vyhrávali souboje a zatlačili Kopaninu před jejich branku. Výsledkem byly dvě branky.

Neprve přetažený centr hráč neuhlídaný hráč vrátil před branku, kde další "osamělec" Kotrč snadno dorazil. Pak si nejmenší hráč na hřišti Blahoňovský pohrál s dvojicí Vik-Kořánek a střelou levačkou na zadní tyč ze strany dokonce poslal Stodůlky do vedení.

Po získání vedení však domácí nepokračovali v nátlakové hřiště, možná začala konečně hrát Kopanina, kdo ví. Výsledkem srovnání situace na hřišti však bylo i srovnání skóre, které zařídil kopaninský gólový matador Standa Trojan. Při vysokém míči za obranu Stodůlek zachoval chladnou hlavu a nádherně přehodil vybíhajícího gólmana Žlábka.

Kopanina B po výhře v domácím prostředí (Zlíchov B) přiváží bod z venku a teprve další zápasy ukáží, jak cenná tato remíza bude. V dalším kole přijede na Kopaninu Union Strašnice B (neděle, 20.9. od 16:30).

Jelínek - Hájek (46. Pícka), Schuster, Cigánek, Kořánek - Kozlík, Sweeney (65. Bíro), Holeček M. (K), Fárka P. - Vik, Trojan. Manager: Jaroslav Bíro.

20. Holeček (0:1, as. Fárka P.), 77. Trojan (2:2, as. Holeček M.)