7 - 0
[3 - 0]
FCPKABC Braník

Výprask Braníka v Přední Kopanině. Nováček si odváží sedm gólů.

Přední Kopanina - Pětadvacet minut byl nováček z Braníka na hřišti obhájce prvenství lepší. Pak si ale vybral dvouminutový blackout opepřený navíc vlastním gólem a už se do zápasu nedostal. Další morovou ránu utrpěli hosté v poslední minutě první půle. Vyloučení, penalta a třetí gól v jejich síti. To by asi otřáslo i mnohem zkušenějším mužstvem. Nakonec opouštěli fotbalisté Braníka hřiště Přední Kopaniny se sedmigólovým přídělem. Čtyři góly dal Pešír, Švarc udržel čtvrtou nulu!

Od začátku byli aktivnější hosté z Braníka. Už ve 2. minutě si vybojovali přímý kop z dobré vzdálenosti, ale bez efektu. Několikrát se dostali k rychlým protiútokům, ale chyběla kvalitní finální přihrávka. Zejména akce z 22. minuty měla skončit jinak, než nepřesnou přihrávkou na úplně volného Cvrčka.

To domácí se dostali od koncovky poprvé až v 25. minutě a hned z toho byl gól. Urban si narazil míč s Poláčkem, proklouzl středem hřiště až před Kudláčka a podél něj nasměroval míč do sítě. Za minutu poslal Pešír vysoký míč do vápna hostů, Pilík jej hlavou poslal brankáři Kudláčkovi, ten ale stála daleko před brankou a míč už před brankovou čárou nedostihl a ten mu zapadl do branky.

Tento dvojnásobný rychlý úder hosty do kolen nedostal. Několikrát opět zahrozili z rychlých protiútoků, ale centrované míče spolehlivě ze vzduchu sbíral domácí golman Švarc. V poslední minutě první půle dostal Braník třetí těžký úder. Mráz plácl rukou do míče směřujícího do branky a nemohlo následovat nic jiného než červená karta a penalta. Tu Pešír bezpečně proměnil a domácí tak šli do kabin k přestávce hodně zvesela.

Ve druhém poločase domácí už hru ovládli a do sítě Branka nasázeli ještě další čtyři góly. Během tří minut jim tři dal sám Pešír. V 70. minutě lehce lízl hlavou přímý kop Poláčka a míč zapadl ke vzdálenější tyč branky Braníka. Pak mu dvakrát naservíroval přesnou přihrávku před branku Urban a Pešír dvakrát poslal míč tam kam měl.

Krutý osud Braníka dostal definitivní podobu v 89. minutě. Blažek se metr před vápnem opřel do míče a ten skončil v pravém horním rohu branické svatyně.

Sálem Hebousse (Přední Kopanina): „Uvidíme, až narazíme na další soupeře, jak nás prověří. Jirka Švarc počtvrté nedostal gól, k čemuž mu gratuluju. Dali jsme hodně gólů a některé byly pěkné. Pro soupeře je to dost krutý výsledek. Nemají špatný mančaft a takovýto výsledek si nezasloužili. .”
Roman Truneček (Braník): „Chyby vzadu, takové góly nemůžeme dostávat. Nakoplý balon, nedůraz v souboji, první gól. Druhý gól jsme si dali sami, nemluvíme na sebe. Třetí gól po standardce a ještě k tomu červená karta. První poločas to rozhodl. Měli jsme několik přečíslení a měli jsme vést. Soupeř nás vytrestal z produktivity. Rozhodl to náš nedůraz v zadu. Tenhle výsledek je pto nás krutý.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Tomáš Pešír.
Nejlepší hráč Braníka: Milan Cvrček.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Poláček (Přední Kopanina).

Švarc - Jurek (73. J. Fárka), Sýkora, Bláha, Mikeš - Flaks (64. Blažek), Zadina (78. Sweeney), Pešír (83. Vik), Poláček - Průša (71. Kozlík), Urban. Trenér: Sálem Hebousse.

25. Urban (1:0), 26. vlastní Pilík (2:0), 45. Pešír z pen. (3:0), 70. Pešír (4:0), 71. Pešír (5:0), 73. Pešír (6:0), 89. Blažek (7:0)