0 - 1
[0 - 0]
Sokol Bílá Hora FCPK B

Na jaře potřetí venku, ale konečně tři body a dost důležité !

Bílá Hora - K utkání na jaře už třetímu, jsme nastoupili opět venku a naším soupeřem byli hráči Sokola Bílá Hora. Našim borcům v kabině bylo jasné, že se jedná o důležité utkání z hlediska postavení v tabulce. Do souboje naše rezerva nastupovala s jednoznačným cílem, uspět a na jaře konečně zabodovat.

V počátku zápasu se utkání vyvíjelo bez větších šancí, se soubojemi ve středu pole. Na užší umělce jsme ani nic jiného neočekávali. V 15. minutě však udeřilo z čistého nebe. Po naší ztrátě ve středovém kruhu a rychlém kontru postupuje domácí útočník Vondráček sám na našeho gólmana, naštěstí střílí vedle. My odpovídáme aktivně. Blažkova nebezpečná střela je zblokována na roh, Šimůnek o dvě minuty později pálí do středu branky do rukou domácího brankáře. V 22. minutě domácí hrozí kanonýrem Rákosníkem, opět velká šance domácích, sám v pokutovém území, naštěstí bez gólového efektu. Ve 26. minutě dáváme Průšou i konečně branku, ale hlavní rozhodčí Maťátko odpískne faul útočícího hráče.

Náš brankář P.Beer se v 1. půli vyznamená reflexivním zákrokem proti střele domácích zblízka. Poté přicházejí i naše okamžiky, M.Les proniká do pokutového území. V prvním případě ještě nedokáže zakončit, ale druhý průnik končí na něj faulem a kope se standardní situace z výhodné vzdálenosti pro ohrožení branky.domácí hráč dostává „ pouze žlutou kartu „. To běží 40. minuta a k provedení se staví F.Truhlář. Přímý volný kop tzv. otře o zeď domácích a odražený míč se dostává k M.Pliskovi. Ten naštěstí neváhá a dorážkou zakončuje a my vedeme 1:0. Do poločasu po několika ostřejších soubojích obdrží kartu i náš hráč J.Šimůnek.Naše vedení do půle tak neohrozí.

Ve 2. poločase se domácí snaží o vyrovnání, ale souvislý tlak nepřichází. Hraje se více ve středu pole. Hráči Bílé Hory si nakonec šance vytvoří. Asi největší v 64. minutě, kdy i po nedůrazném přistupování a váhání zazvoní břevno naší branky. V dalších minutách střídáme a oživujeme hru novými hráči, kteří jsou plni sil. Hru kontrolujeme, posily z širšího kádru A – mužstva pracují i s dalšími borci jako jeden tým. V 70. minutě právě jeden ze zmiňovaných D. Průša zahazuje velikou příležitost a střelou z bezprostřední blízkosti míjí branku, škoda mohlo být už klidněji. Domácí jsou stále více nervóznější, my utkání a především jeho průběh pohlídáme. Jednobrankové vítězství na půdě soupeře je cenné a důležité. Hráči si jej za předvedený výkon určitě zaslouží. Jen tak dále do dalších utkání!

Autor: Martin Zendulka

Beer - Truhlář, Sweeney, Schuster, Pliska D. (83. Zalužanský) - Fárka J., Šimůnek (61. Kozlík), Blažek, Pliska M. (78. Holeček T.) - Les, Průša (75. Bíro). Trenér: Martin Zendulka.

Pliska M. (0:1)