1 - 2
[1 - 2]
ČAFC Praha FCPK

Šestá výhra v řadě. Přední Kopanina už je blízko mistrovskému titulu.

Záběhlice - V jarní tabulce byly před víkendem tyhle dva týmy nejúspěšnější - první Přední Kopaninu vyzvalo mužstvo ČAFC, v odvetách druhé nejúspěšnější. To po sobotním utkání už neplatí: Kopanina vyhrála 2:1 a díky šestému triumfu v řadě míří k prvenství v Pražská teplárenská přeboru. K jistotě jí stačí v posledních čtyřech kolech uhrát čtyři body.

Jsou to pro Přední Kopaninu jednoduché počty: čtyři kola před koncem má náskok osmi bodů před Uhelnými sklady a lepší vzájemné zápasy. Jediný konkurent v boji o první místo se může dostat na maximální počet 69 bodů – právě ten stačí Kopanině k jistotě. Po výhře na ČAFC je na 65 bodech. V závěru by tak lídr soutěže musel nepochopitelně zkolabovat, aby sezonu nedotáhl k prvnímu místu.

„Jistého není nic, ale potřebujeme čtyři body a máme před sebou čtyři kola. Věříme, že to dokážeme. Máme zkušený tým,“ řekl Salem Hebousse, trenér Přední Kopaniny, která v týdnu vypadla v semifinále Teskahor Poháru PFS, když v penaltovém rozstřelu nestačila na Braník.

Na ČAFC se ale žádná tryzna nekonala, naopak tým měl famózní start do zápasu. Už v první minutě si kanonýr Pešír dorazil vlastní hlavičkový pokus a hosté vedli. Ve třetí minutě to bylo už o dvě branky, když Průša nádherně přeloboval brankáře Drahoráda, který v minulosti na Kopanině působil.

„Měli jsme výborný vstup do utkání, rychlé branky určily ráz utkání. Do dvacáté minuty jsme hráli dobře, pak jsme přestali. Soupeř dal kontaktní gól, možná jsme se podvědomě zatáhli, pak jsme byli rádi, že jsme získali tři body,“ hodnotil Hebousse. „Splnili jsme úlohu menšího favorita, to je asi tak všechno.“

Čafka se hnala za vyrovnáním, ale proti zkušenému soupeři si těžko vytvářela šance. Na jaře byla dlouho bez porážky, teď padla podruhé v řadě – před týdnem to bylo 0:3 ve Vršovicích. „Utekl nám začátek, ve třetí minutě prohráváme 0:2, to se pak těžko otáčí,“ litoval trenér Zdeněk Herink. „Dostali jsme se ale do hry, byli jsme Kopanině víc jak vyrovnaným soupeřem, ve druhé půli jsme jí do ničeho nepustili, ale soupeř si náskok ubránil. Asi to vypadá, že se stanou vítězi přeboru,“ tipuje Herink.

Právě jeho tým mohl být jedním z posledních, který by jízdu Kopaniny za přeborovým „titulem“ mohl zbrzdit. Navíc po posledních dvou kolech spadl z třetí pozice, o níž chce ještě ČAFC zabojovat. V tuhle chvíli mužstvo ze Záběhlic ztrácí dva body na Vršovice, druhé Uhelné sklady drží 11bodový náskok, tahle meta už je nereálná. „Náš vnitřní cíl je skončit do třetího místa,“ pravil Herink.

Video : ČAFC vs Přední Kopanina (sestřih a rozhovory)

Švarc - Hemzáček (46. Tržický), Melničuk, Čihák, Bláha (85. Vik) - Santler, Pešír, Sýkora, Poláček (88. Les) - Mikeš, Průša (69. Blažek). Trenér: Salem Hebousse.

1. Pešír (0:1, as. Mikeš), 3. Průša (0:2, as. Poláček)