3 - 0
[1 - 0]
FCPKSK Motorlet Praha B

Kopanina nezaváhala. Rezervu divizního Motorletu doma porazila 3:0.

Přední Kopanina - Čtvrté jarní kolo přineslo fotbalistům Přední Kopaniny třetí vítězství a udržení čtyřbodového náskoku v čele tabulky Pražská teplárenská přeboru mužů. Porážku 0:3 si od letiště odvezl Motorlet B. Hostující obranný šik otevřel před poločasem Pešír a po přestávce přidal pojistku do prázdné branky Průša. Pohlazení fanouškům na cestu přidal v pádu hlavou Bláha a Kopanina začala slavit patnáctou výhru v soutěži.

KOPANINA POTVRDILA POSTAVENÍ LÍDRA, PORAZILA REZERVU MOTORLETU

Domácí věděli o tříbodovém zisku Vršovic a pokud si chtěli udržet čtyřbodový odstup, potřebovali vyhrát To se jim také povedlo. V první půli dobývali branku Motorletu marně a uklidnil je až Pešírův gól čtyři minuty před přestávkou. Druhý gól po hodině hry zápas definitivně rozhodl a domácí dokázali přidat ještě třetí. Hosté byli směrem dopředu neškodní.

Už ve druhé minutě mohla přijít gólová radost domácích. Po autovém vhazování se dostal k zakončení Santler, ale trefil jen Pacovského a dorážku Pešíra vystrnadil na roh ramenem Eppert. Další šance domácích přišla až po patnácti minutách, ale Santler si i podruhé vylámal zuby na brankáři Pacovském.

Až v 19. minutě se k první střele dostali i hosté, Flaks mířil mimo branku. Ve 24. minutě si domácí připravili další velkou šanci. Po přímém kopu se před Pacovským zjevil  Melničuk, naštěstí pro hosty pálil jen do jejich golmana. Po půlhodoně hry si slibnou příležitost připravili hosté. Po rychlém kontru se dostali do přečíslení, ve vápně byl volný Šafránek, ale sřílel nepřesně.

Ve 37. minutě zahrávali domácí rohový kop, míč prolétl kolem třech jejich hráč, ale ani jeden jej do branky nasměrovat nedokázal. Do kabin k poločasové přestávce šli přece jen domácí spokojeni. Dvě minuty před pauzou se po centru prosadil Pešír a poslal míč za záda Pacovského - 1:0.

Gól do šatny domácí uklidnila po přestávce už drželi hru jasně ve své moci. V 58. minutě Hemzáček v důrazném souboji obral o míč Faktora, k zakončení vybídl Pešíra, kterému radost pokazil výborným zákrokem Pacovský. Za pět minut mohl Faktor své předchozí zaváhání napravit, navedl si míč z levé strany do středu hřiště, ale pravačkou vypálil mimo.

Zápas se definitivně zlomil v 65. minutě. Blesková kombinace Santler - Poláček - Santler, ten poslal míč před branku, kde vyplaval střídající Průša a po šesti minutách pobytu na hřišti upravil na 2:0. Hosté se mohli vrátit do hry v 76. minutě. Mladíček Peroutka zacentroval z pravé strany, Flaks míč hlavou usměrnil ke vzdálenější tyči, kam se vrhl Švarc a konečky prstů dostal míč mimo branku.

Za dvě minuty domácí udeřili potřetí. Do volného prostoru na pravé straně si naběhl Santler, přetáhl centr na zadní tyč, kde se do míče rybičkou položil Bláha a zamířil naprosto přesně - 3:0. Když střídající Jurek nevyužil dvě své slibné příležitosti a střílel vysoko nad branku, na skore zápasu se už nic nezměnilo.

Salem Hebousse (Přední Kopanina): „Myslím, že od první minuty bylo vidět, že kluci mají chuť do fotbalu. Tady ten terén trochu bránil lepšímu kombinačnímu fotbalu. Vítezství bylo zasloužené. Pomohla nám první branka do šatny, pak už jsme věřili, že to dotáhneme.”
David Lukeš (Motorlet B): „Měli jsme dnes problémy dát dohromady základní sestavu, na naší hře to bylo vidět, kluci se ale statečně drželi. Škoda první branky, kterou jsme dostali na konci prvního poločasu. Na střídání jsme dnes měli hráče ročník 97, dostali se na hřiště a je to pro ně cenná zkušenost. Domácí byli dnes nad naše síly.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Jakub Sýkora.
Nejlepší hráč Motorletu B: Vojtěch Šafránek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Dominik Santler (Přední Kopanina).

Autor: Lubor Mírek.

Švarc - Hemzáček, Čihák, Melničuk (K), Bláha - Santler, Sýkora (90. Les), Pešír (85. Kozlík), Poláček (87. Fárka P.) - Mikeš, Kratochvíl (59. Průša, 80. Jurek). Trenér: Sálem Hebousse.

43. Pešír (1:0, as. Poláček), 65. Průša (2:0, as. Santler), 78. Bláha (3:0, as. Santler)