22.03.2015 | 15:00 | M | Radotín

0 - 4
[0 - 3]
SC Olympia Radotín FCPK

Přední Kopanina vítězí v Radotíně 4:0 a vede tabulku přeboru Prahy o čtyři body.

Radotín - Fotbalisté Přední Kopaniny nezaváhali v zápase prvního s posledním a z Radotína vezou vysokou výhru 4:0. Utkání bylo rozhodnuto už do poločasu, který hosté vyhráli tříbrankovým rozdílem. Při remíze Vršovic odskočila Kopanina na rozdíl čtyř bodů. V Radotíně se opět trefil Kratochvíl, zimní posila z Jesenice, dokonce dvakrát. Další branky přidali Mikeš a Melničuk.

PŘEDNÍ KOPANINA S POSLEDNÍM RADOTÍNEM NEZAVÁHALA

Domácí nastoupili proti lídrovi soutěže už s novým koučem Janem Stiblíkem na lavičce. Ten v Radotíně působil už v letech 2007 a 2008. V jejich hře se však nic nového neobjevilo. Šance dál proměnit nedokáží a vlastními chybami pouští do šancí soupeře, který je trestá. Kopanina to dokázala třikrát za poločas a zápas tak rozhodla už do přestávky. Využila tak zaváhání Vršovic a odskočila na čele tabulky na čtyři body.

První úder hosté domácím zasadili už v 8.minutě. Mikeš našel přesnou přihrávkou nabíhajícího Kratochvíla a ten se ocitl sám před Kučerou a přízemní střelou z deseti metrů mu nedal šanci 0:1. Za deset minut Santler udělal kličku Löffelmannovi a opět se řítil sám na domácího brankáře, ale Kučera výtečně vyrazil polovysokou střelu na roh.

Ve 25. minutě byli blízko gólu domácí. Mazánek rozehrál z levé strany pokutového území přímý kop, míč se odrazil ke Klabíkovi a jeho padáček vyrazil s námahou Švarc na roh. Prakticky z protiútoku utekl domácí obraně po levé straně Santler a jeho střílenou přihrávku z křídla před domácí branku dorazil Mikeš na 0:2.

Po půlhodině hry musel trenér Stiblík sáhnou k první změně v sestavě, když se zranil Kalbíka nahradil ho Zeman. Ve 33. minutě Pešír dlouhou křížnou přihrávkou našel na pravé straně Poláčka, ten si navedl míč do střelecké pozice a jeho střelu Kučera s námahou likvidoval. Ve 42. minutě přišla další hrubá chyba domácí defenzívy. Löffelmannova hlavička brankáři byla příliš slabá, do přihrávky vběhl Kratochvíl a Kučerovi nedal šanci v souboji jeden na jednoho - 0:3.

Dve minuty po přestávce Mazánek utekl obraně hostů po levé straně, kličkou v pokutovém území se zbavil posledního obránce a jeho střelu z úhlu Švarc vyrazil. Běžela 57. minuta, když se Kratochvíl zničehonic ocitl na vápně domácích a jeho střelu a poté i opakovanou střelu Kučera zneškodnil. V 59. minutě už se domácí radovali z gólu, ale ten nebyl pro ofsajd uznán. Konečnou podobu výsledku dala 67. minuta. Poláček rozehrál roh z pravé strany a volný Melničuk hlavou stanovil celkové skóre zápasu na 0:4.

Čestný úspěch měli domácí na dosah v 77. minutě. Idrissov kolmou přihrávkou našel v pokutovém území volného Mazánka, který ve výhodné pozici nikým neatakován přestřelil. Zápas už se dohrál v poklidu.

Autor: Lubor Mírek

Švarc - Hemzáček (60. Průša), Melničuk, Čihák, Bláha - Santler, Sýkora, Pešír, Poláček (68. Les) - Kratochvíl, Mikeš. Trenéři: Sálem Hebousse, Jaroslav Šturma.

8. Kratochvíl (0:1, as. Mikeš), 26. Mikeš (0:2, as. Santler), 42. Kratochvíl (0:3), 67. Melničuk (0:4, as. Poláček)