2 - 1
[1 - 1]
FCPKSokol Kolovraty

Kopanina porazila Kolovraty. Trefili se Pešír a poprvé Kratochvíl.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny porazili ve druhém jarním zápase Pražská teplárenská přeboru mužů na domácím stadiónu Kolovraty 2:1. Složitý zápas, ve kterém Kopanina brzy prohrávala 0:1 se podařilo otočit díky brankám Pešíra a Kratochvíla. Kopanina dosáhla na čtyřicet získaných bodů po sedmnácti odehraných zápasech a vzhledem k remíze Vršovic odskočila v čele na dva body.

V 75. minutě si nováček týmu Vratislav Kratochvíl zpracoval centr ze strany před dotírajícím obráncem Kolovrat a nekompromisně poslal míč pod břevno Maštarovy branky. Premiérová branka hráče s přezdívkou "VrtiKrti" tak posunula Kopaninu k prvním jarním bodům.

Cesta k nim však byla trnitá. Už v 15. minutě totiž hostující kapitán Podskuba skóroval a Kopanina prohrávala. Hosté měli lepší vstup do utkání.

Kopanina se probouzela pomaleji, ale po inkasované brance převzala režii hry. Kolovraty byly pod tlakem a do poločasu bylo vyrovnáno, když se hlavou trefil nejlepší střelec Tomáš Pešír, který v prvním utkání proti Vršovicím absentoval.

I ve druhém poločase to byla bitva. Nerovný terén svědčil defenzivní snaze hostů, kreativní síla Kopaniny naopak byla limitována. Nakonec však modročervní k bodům doputovali. Poté co gólman Švarc musel předvést jeden ze svých luxusních zákroků, následovala na druhé straně branka Kratochvíla. Zaslouženě! Kopanina v tomto utkání byla lepším týmem. Dokázala ubránit obávaného kanonýra hostů Nykla a sama dala o branku více než soupeř.

V dalším utkání jede FCPK do Radotína, který dokázal sebrat body druhým Vršovicím remízou 2:2. Na Kopanině se přebor bude hrát 28.3. od 15 hodin proti SK Motorlet B.

Švarc - Hemzáček, Melničuk (K), Čihák, Mikeš - Santler, Sýkora, Průša (82. Les), Poláček (90. Fárka P.) - Pešír - Kratochvíl (77. Vik). Trenéři: Sálem Hebousse, Jaroslav Šturma.

35. Pešír (1:1), 75. Kratochvíl (2:1)