3 - 2
[1 - 2]
FCPKSK Uhelné sklady Praha

Bitva proti Uhelným skladům. Dvě penalty, dvě vyloučení a výhra Kopaniny.

Přední Kopanina - Tak tohle byl zápas jako řemen! V 7. kole Pražská teplárenská přeboru mužů se do sebe pustili dva týmy z čela tabulky a byl z toho zatím jeden z nejlepších zápasů soutěže. Na konci byla veselejší Kopanina, která vyhrála 3:2, ale Uhelné sklady se nemají zač stydět. Dlouhou dobu v deseti odehrály dobrou partii a kdyby proměnily penaltu, asi by nějaké body vezly. Zmeškal však Švarce nepřekonal, pak Pešír hlavou rozhodl.

Uhelné sklady sehrály na Kopanině skvělé utkání, leč nakonec bez bodového zisku. Takřka celý zápas odehrály bez vyloučeného brankáře Kopeckého. Po inkasovaném gólu z penalty do přestávky zápas otočily, neproměnily penaltu a deset minut před koncem přišly i o bod za remízu. I domácí zápas dohráli v deseti, když se běhen dvou minut vyžlutil Jurek.

Zápas měl hektický úvod. Během prvních tří minut si domácí připravili dvě šance. Ve čtvrté minutě vlétl do šestnáctky hostů Santler, byl u míče dřív než vybíhající brankář Kopecký. Ten se mu vrhl pod nohy a poslal jej k zemi. Následek? Červená karta pro brankáře hostů a penalta pro domácí. Trenér Uhelných skladů Hlavica stáhl ze hry obránce Pártla a do branky se po třech minutách postavil Borský a proti němu exekutor pokutového kopu Pešír. Navrch měl kanonýr domácích a ti šli do vedení 1:0.

Hosté se zdravě naštvali a začali domácí i v oslabení přehrávat. V 15. minutě se středem hřiště prohnal Zilvar a jeho souboj s brankářem Švarcem před šestnáctkou skončil přímým kopem. Ten poslal Zmeškal do zdi a odražený míč Snopek do náruče Švarce. Vzápětí branku přestřelil Steinocher a výstavní dělovka Snopka skončila na spojnici břevna a tyče.

Když se domácí vymanili z tlaku dvakrát zamířil nad branku Pešír a Santler ve vyložené šanci poslal míč mimo tyče.

Závěr poločasu se odehrál v režii hostů. Nejdříve tvrdě vypálil Zilvar a Švarc nadvakrát míč zkrotil. Ve 40. minutě pronikl zprava do vápna Zilvar, jeho přihrávku domácí odvrátili na vápno, kde se do míč opřel Begič a propálil jej do sítě. V poslední minutě hosté udeřili podruhé. Splupráci Zilvara se Zmeškalem zužitkoval pohotovou a přesnou střelou Steinocher.

Hned po výkopu druhé půle se zmocnil míče Průša a dělovkou z hranice vápna zazvonil na tyč. V 51. minutě domácí dobře prokombinovali akci mezi Santlerem a Pešírem, ten vrátil míč na vápno Blažkovi, kterému střelu Borský vyrazil, ale jen před sebe a Průša už byl v dorážce úspěšný a vyrovnal na 2:2.

V 57. minutě si připravili jedinečnou šanci hosté. Bartůněk uvolnil Zmeškala, ten si míč v vápně zasekl, ale jeho střelu na cestě do sítě zastavila neúmyslná ruka Čiháka a na světě byla druhá penalta zápasu. Zmeškal však s nabídnutou příležitostí naložil bídně a Švarc jeho slabou střelu lapil.

V 70. minutě vyběhl na hřiště střídající Jurek a stal se klíčovým mužem závěru zápasu. Svůj první dotyk s míčem poslal na břevno branky hostů. V 76. minutě jej na pravé straně uvolnil Pešír, Jurek mu nacentroval míč před branku a Pešír hlavou strhl vedení na stranu domácích. Pak si Jurek během dvou minut nafasoval dvě žluté karty a scénu opět opustil.

V závěru už si domácí těsně vítězství pozornou obranou pohlídali a udrželi se tak na čele tabulky.

Salem Hebousse (Přední Kopanina): „Věděli jsme, že Uhelky mají kvalitní tým, věděli jsme co nás čeká. Zápas měl divizní úroveň. Myslím si, že jsme měli trochu štěstí. V klíčovém momentu Zmeškal nedal penaltu a přišel zákonitý trest. Jsme rádi, že jsme to s takhle kvalitním soupeřem dokázali otočit. Zápas určitě ovlivnila situace v úvodu utkání, když šel soupeř do deseti. Trošku jsme se toho báli, o to víc jsem rád, že jsme to zvládli.”
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Samozřejmně je hodně nepříjemné, když ve čtvrté minutě prohráváte
a hrajete o deseti. Nechtěli jsme však v pojetí naší hry nic měnit a stáhli ze hry obránce. Do konce první půle jsme byli jasně lepší a zaslouženě to otočili. Ve druhé půli jsme přečkali počáteční tlak domácích
i když jakoby z ničeho srovnali. Klíčová byla penalta za stavu 2:2. Kdybychom jí dali, myslím, že jsme tady vyhráli. To se stane. Zmeškal nám to vrátí v jiných zápasech. Před hráči smekám a jsem na ně hrdý.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Jiří Švarc.
Nejlepší hráč Uhelných skladů: Armin Begič.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Dominik Santler (Přední Kopanina).