2 - 0
[1 - 0]
FCPKSC Olympia Radotín

Mýtus Radotín skončil. Výhru Přední Kopaniny 2:0 zařídili Poláček s Pešírem.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny našli recept na Radotín. Neoblíbený soupeř, který jako jediný v minulé sezóně sebral Kopanině všechny body, si tentokráte od letiště odvezl porážku 0:2. Do šatny skóroval úžasně z trestného kopu Poláček, ve druhé půli výhru potvrdil Pešír, který dokončil skvělou akci Santlera. Kopanina vyhrála doma i druhý zápas a po čtyřech kolech má tři výhry!

Modročerveným se poprvé v nové sezóně podařilo udržet čisté konto. Významně k tomu přispěl gólman Švarc, který ve druhé půli vytáhl tři důležité zákroky za stavu 1:0 pro svůj tým. V první půli mu pak pomohl Tržický, který vykopl míč poskakující na brankové čáře.

Radotín překvapil. Po dvou debaklech v úvodu soutěže a remíze s Vršovicemi ukázal, že se zvedá. Předvedl houževnatý výkon, ale na svou první výhru si musí ještě počkat.

Hosté u letiště žili v naději na dobrý výsledek zejména proto, že Kopanina "zazdila" co mohla. Zvláště Turek, který dosud skóroval v každém zápase, měl tentokráte vychýlenou mušku. Jeho dvě vyložené šance v úvodních dvaceti minutách mohli utkání odklonit do úplného klidu pro domácí. Když nedal další dvě ve druhé půli, nahradil ho trenér Šturma Vikem.

Důležité body tak museli zajistit kopaninští legionáři. Těsně před přestávkou byl faulován na šestnátce Pešír a Poláček famózně zrealizoval trestný kop. Levačkou lehounce překopl zeď a míč zaplul nechytatelně k tyči.

Druhý pojišťovací gól přidal právě Pešír, který slíznul smetánku po akci Santlera. Ten radotínským bekům předvedl svou raketovou rychlost, nechal je se srazit za svými zády a pelášil k brance. Kličkou se zbavil třetího beka a vypálil, Kučera jeho střelu vyrazil avšak přímo před Pešíra, který lehce doklepl do sítě.

Kopanina připravila svým fanouškům druhou pěknou sobotu. Vyhrála i druhé domácí utkání, opět o dvě branky. Nyní modročervené čeká venku Motorlet B, pak pohár v Suchdole a za 14 dní na Kopaninu přijede rezerva třetiligového Meteoru.

Sestřih z utkání Přední Kopanina vs SC Radotín klikněte zde ...

Švarc - Tržický, Melničuk (K), Čihák, Mikeš - Santler, Blažek (73. Jurek), Sýkora (77. Průša), Poláček - Pešír, Turek (84. Vik). Trenér: Jaroslav Šturma.

45. Poláček (1:0, as. Pešír), 76. Pešír (2:0, as. Santler)