2 - 3
[0 - 1]
FCPKSK Třeboradice

Kopanina ztratila jarní domácí neporazitelnost. Prohrála s Třeboradicemi!

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny klopýtli v nejméně vhodnou chvíli. Na svém stadiónu u ruzyňského letiště, kde na jaře uhrál zatím se štěstím remízu jen Motorlet, si ve 23. kole nechali pláchnout všechny body v utkání s Třeboradicemi. Hosté byl šťastnějším mužstvem, zasloužili si prohrát, ale mají v tabulce tři body a Kopanině začíná ujíždět střed tabulky. Pokud budou sestupovat více než dva týmy, začíná být situace kritická!

Kopanina sehrála na domácím trávníku nešťastný zápas. Vypracované šance domácí hráči zahazovali. Pak dostala Kopanina smolný gól od brankáře Drbouta a patnáct minut před koncem prohrávala o tři branky. Nakonec v nastavení sahala po vyrovnání, když Tržický z několika kroků branku netrefil. Třeboradice si tak přece jen odvezly tři body a posunuly se v tabulce výš.

Už v 6. minutě si domácí připravili slibnou šanci. Z levé strany se prosadil Juckem, před brankou našel Santlera, ten měl ale vychýlenou mušku. V 21. minutě Pešír hlavou prodloužil míč na rozeběhnutého Juckema, ten se prohnal kolem R. Macháčka, ale zbrkle vypálil mimo branku.

Místo vedení tak domácí za čtyři minuty prohrávali. A gól to byl hodně kuriozní. Po autovém vhazování domácích se míč dostal k brankáři Třeboradic Drboutovi. Ten jej z hranice vápna dlouhým výkopem poslal před domácí branku. Mikeš se nedohodl se svým gólmanem, jehož míč přeskočil a dohonil jej až těsně za brankovou čarou - 0:1.

Za dalších šest minut musel Švarc čelit přímému kopu P. Macháčka, který skvělým zákrokem vyrazil na břevno a své mužstvo tentokrát podržel. Závěr poločasu přinesl ještě dvě příležitosti domácích. Ve 36. minutě pálil levačkou Novák nad branku. Stejný hráč pak přihrávkou na zadní tyč hledal Čiháka, ten však ve skluzu míč mezi tyče usměrnit nedokázal.

Úvod druhé půle režíroval hostující Šenkeřík. Hned v úvodní minutě se skvěle uvolnil ve vápně a Švarc jeho střelu vyrazil. Vzápětí Švarc vyrazil i hlavičku M. Poláčka. Za další minutu si opět vzal slovo Šenkeřík. Naběhl si na přihrávku mezi obránce obešel vybíhajícího Švarce, ve vápně přechytračil kličkou Mikeše a ten jej poslal k zemi. Stoper domácích si nejdříve prohlédl červenou kartu a pak už mimo hřiště jen sledoval, jak P. Macháček z penalty zvýšil náskok hostů na 2:0.

V 59. minutě tvrdě z dálky vypálil Brabec a Drbout musel míč krotit nadvakrát. Po pěti minutách střílel z úhlu Santler, ale míč prošel podél celé branky do zámezí. V 66. minutě chyboval stoper Kopaniny Brabec a Šenkeřík měl cestu k brance otevřenou. Jeho střelecká kulišárna mu však nevyšla a trefil rukavice Švarce.

V 74. minutě zahrávali hosté přímý kop z levé strany. Melničuk dva metry před brankou odkop nezvládl a míč nabídl Urbanovi, který jej pohotově zblízka napálil do sítě. Tříbrankový náskok však hosté málem v posledních patnácti minutách prohospodařili. V 77. minutě si totiž Melničuk naběhl na kolmou přihrávku za obránce a P. Macháček jej při pokusu o střelu podrazil. I on viděl červenou kartu a penaltu kopali domácí. Novák ji s přehledem proměnil a vlil elán do žil svých spoluhráčů.

V nastavení domácí dokonce sahali po vyrovnání. Peclinovský totiž stačil snížit na 1:3 a vzápětí domácí zahrávali přímý kop z vlastní poloviny. Na centrovaný míč se do šestnáctky hostů vydal i brankář Švarc. Právě po jeho hlavičkovém souboji  se míč odrazil k volnému Tržickému, který však branku trefit nedokázal. Domácí hráči klekli na kolena a hosté si hodně nahlas vydechli, vzápětí se totiž pískal konec.

Švarc - Čihák, Brabec, Mikeš, T. Poláček ml. (64. Peclinovský) - Blažek (56. Tržický), Melničku, Pešír, Novák - Santler, Juckem (78. J. Fárka). Trenér: Jaroslav Šturma.

78. z penalty Novák (1:3), 90+1. Peclinovský (2:3)