2 - 1
[0 - 1]
FCPKBohemians Praha B

Přední Kopanina otočila zápas s Bohemkou. Možná klíčový zápas jara!

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny se po nepovedeném podzimu drápou ze spodku tabulky a ve 21. kole přeboru mužů přidali hodně důležitý kamínek do mozaiky. Proti střížkovské Bohemce otočili skóre z 0:1 na 2:1 a snad konečně nasměrovali kormidlo do klidného středu! Klíčovým mužem byl exsparťan Tomáš Poláček. Nejprve z penalty srovnal a pak skvělou přihrávkou vyzval deset minut před koncem k rozhodující trefě Průšu.

Domácí s Bohemkou prospali první poločas a prohráli ho 0:1. Sice měl stoper Mikeš dvě tutové šance, ale jinak hru diktovali hosté, kteří přijeli posíleni o několik dobrých hráčů z kádru A mužstva. Naopak jim chyběl nejlepší střelec pětačtyřicetiletý Mráz, který si plnil trenérské povinnosti u týmu žen.

O přestávce domácí hráči pochvalu od svých trenérů rozhodně neslyšeli, naopak si vyslechli pěkně od podlahy, že s tímto výkonem daleko nedojdou...

Mytí hlav zabralo. Druhá půle přinesla obrat v průběhu hry a později také ve skóre. Modročervení konečně začali běhat, bojovat a sebevědomí a fotbalovost soupeře byla rázem fuč. V závěrečných dvaceti minutách přišly i branky.

Nejprve Poláček vysunul Santlera, který si míč dobře posunul před beka a byl faulován. Z pokutového kopu v 71. minutě Poláček bezpečně přidal svůj pátý gól na jaře (1:1).

O deset minut později pak přišel rozhodující moment. Poláček převzal míč od Blažka do levé strany, vběhl do šestnáctky a předložil před prázdnou branku lahůdku Davidu Průšovi. Ten nabídnutou příležitostí neopovrhnul a v pohodě rozvlnil síť (2:1).

V nekonečném závěru se čas vlekl a všechny strašila vzpomínka na vyrovnání Motorletu ve druhé minutě nastaveného času před čtrnácti dny. K ničemu zlému však tentokráte nedošlo a po hvizdu sudího Martina Lesa se na Kopanině začalo slavit. Tým vyhrál na jaře potřetí vedle dvou remíz a jedné prohry a v tabulce už je dvanáctý.

Bilance FCPK na jaře: 6 zápasů (3-2-1), 12:8

Jarní střelci: Poláček 5, Píšek 2, Pešír 2, Juckem, Santler, Průša (všichni po jedné)

Příští zápas: SK Uhelné sklady vs FC Přední Kopanina, pondělí 21.4. od 17:00

Příští domácí zápas: FC Přední Kopanina vs SK Třeboradice, sobota 26.4. od 17:00

Švarc - Brabec (K), Pešír, Mikeš, Sýkora - Poláček st., Melničuk (61. Jurek), Novák, Blažek - Santler (86. Poláček ml.), Peclinovský (61. Průša). Trenéři: Hebousse & Šturma.

71. Poláček z penalty (1:1, as. Santler), 81. Průša (2:1, as. Poláček)