1 - 4
[0 - 1]
SK Motorlet Praha BFCPK

Výhra FCPK v přípravě nad Motorletem B 4:1. Dva góly Američana Juckema.

Jinonice - Fotbalisté Přední Kopaniny se připravují na jarní část pražského přeboru, kde je čeká od prvních kol boj o záchranu. Jaro startuje 8. března (doma s Vršovicemi). V dalším z přípravných duelů se Kopanina vypravila do Jinonic na stadión Motorletu. S rezervou divizního týmu slavila vysokou výhru 4:1. Dvakrát se trefil Američan Juckem, který ještě posadil třetí gól na hlavu Čiháka. Svůj druhý gól v přípravě přidal Blažek.

Byť jen v přípravě, tak se FCPK podařila proti přeborovému soupeři odveta za podzimní porážku 1:2 v Jinonicích. Tentokrát od začátku tahala za delší konec provazu FCPK, kterou poslal do vedení po rohu Juckema osamoceně hlavičkující Čihák. Pak ještě doslova zazdil tři šance na čistý hattrick Smejtek a nepřipsal si gól ani jeden. Útoky se střídaly nadále na obou stranách, ale k vážnému ohrožení obou branek docházelo zejména po standardních situacích nebo po střelách zpoza šestnáctky.  V tom byla efektivnější Kopanina, když v 2. poločase nejprve Juckem po individuální akci, pak opět Juckem po nádherné křížné střele zpoza vápna a nakonec Blažek trestající chybný odkop domácího brankáře opět střelou zpoza šestnáctky zvýšili až na čtyřbrankový rozdíl. Obrana modročervených dirigovaná Melničukem a Brabcem pracovala téměř bezchybně, několik střel zpoza vápna nebo centrované míče posbíral gólman Švarc, a tak se domácí dočkali drobné korekce výsledku až těsně před koncem po ojedinělé chybě jinak velmi dobře hrajícího Tržického. Celkově naprosto zasloužené vítězství při solidním herním projevu.

DOSUD ODEHRÁNO:

Kovohutě Břidličná - FCPK 1:4, Slavia Jesenice - FCPK 5:3, Černolice - FCPK 2:1, Motorlet B - FCPK 1:4

DALŠÍ PROGRAM:

Český Lev Beroun - FCPK (8.2., 15:00, hř. Beroun UMT)

Benátky n./Jiz. - FCPK (15.2., 14:00, hř. Benátky UMT)

Hostouň - FCPK (23.2., 16:00, hř. Aritma UMT)

SS Ostrá - FCPK (1.3., 14:00, hř. Dobrovíz tráva)

1.POLOČAS: Švarc - Poláček, Brabec, Melničuk, Tržický - Juckem, Čihák, Sýkora, Smejtek - Bajar, Peclinovský. 2.POLOČAS: Švarc - Poláček, Brabec, Tržický, Fárka J. - Fárka P., Blažek, Píšek, Vik - Turek, Jančar.