3 - 0
[1 - 0]
FCPKSK Union Vršovice

Báječný jarní start Kopaniny. Neinkasovala a naložila Vršovicím 3:0.

Přední Kopanina - Fotbalové jaro odstartovalo a Kopanina vyslala soupeřům jasný signál. Chce dát zapomenout na podzimní bídu. V prvním jarním kole Kopaňáci přehráli na domácím stadiónu v tabulce třetí Vršovice jasně 3:0. První branku vstřelil exligista Tomáš Poláček, který se výrazně podílel i na druhé brance. Dva góly přidal další novic v týmu Jan Píšek. Za týden hraje Kopanina opět doma, netradičně v neděli proti rezervě Viktorky Žižkov.

S Vršovicemi tým nakopnul vedoucí gól Tomáše Poláčka. Fotbalista, který ve své kariéře hrál ligu ve Spartě nebo v Mladé Boleslavi si mezi čtyřmi obránci posunul míč na levačku a trefil přesně k tyči už v 15. minutě.

Branka přinesla uklidnění pro domácí tým, který představil v základní sestavě pět nových hráčů a v začátku byla na kopačkách modročervených viditelná nervozita. Poté co však Švarc napravil špatnou rozehrávku Mikeše a zanedlouho Poláček skóroval, začalo se hrát zejména na polovině Vršovic, které na Kopaninu přijely jako favorit.

Hrálo se za příjemného slunečného jarního počasí před osmdesátkou spokojených fanoušků, kteří se těšili i na poločasovou tombolu. Její první cena, kýta (15kg) od řeznictví U Rysů v Praze 6-Suchdole, putovala do Lysolaj. Vyhrál fanoušek FCPK Radek Schierreich.

Průběh zápasu se definitivně překlopil na stranu Kopaniny krátce po půli. Vršovický gólman Maha sestřelil Santlera mimo pokutové území a byl vyloučen.

Přesilovku přetavila Kopanina ve dva další góly. Nejkrásnější akce zápasu přišla v 78. minutě, kdy Poláček nadýchaným pasem vyslal za obranu do brejku Santlera, ten setřásl beka a předložil před prázdnou branku Píškovi, který pohodlně skóroval.

Střídající Píšek, který příšel do Kopaniny z moravského týmu FC Velké Karlovice Karolinka pak rozjásal fanoušky ještě jednou a stal se hvězdou zápasu. V 86. minutě se zmocnil míče po špatné rozehrávce vršovické obrany, nasadil housličky kapitánu Šimrovi a přesně k tyči přidal svůj druhý gól.

Vršovice dohrávaly utkání smířené se svým osudem a nenašly sílu ani na korekci výsledku. Kopanina udržela čisté konto a vykročila sebevědomě za záchranou. Její situace je však stále komplikovaná vzhledem ke špatné první polovině sezóny. Záchranná mise má další pokračování za týden. V neděli 16.3. přijede na Kopaninu Viktorka Žižkov (14:30) !!!

Sestřih zápasu FC PŘEDNÍ KOPANINA vs UNION VRŠOVICE shlédněte zde...

Švarc - Poláček, Brabec (K), Mikeš, Sýkora (74. Jurek) - Blažek, Novák (67. Píšek), Melničuk, Poláček (83. Peclinovský) - Juckem (61. Strnadel), Santler. Trenéři: Hebousse & Šturma.

15. Poláček (1:0), 78. Píšek (2:0, as. Santler), 86. Píšek (3:0)