3 - 0
[0 - 0]
ABC Braník FCPK B

Po bezbrankové půli béčko na Braníku třikrát inkasovalo a vrací se bez bodu

B r a n í k - Po slibné první půli prohráli fotbalisté B týmu Přední Kopaniny v 21. kole 1.A třídy v Braníku nakonec jednoznačně 0:3. Kopanina opět v neúplném složení držela s domácími mladíky vyrovnanou partii prvních 45 minut pak však rychle inkasovala dvě branky a v úplném závěru třetí. Tým pokračuje v jarním trápení. Už čtyři kola nebodoval a druhý zápas v řadě neskóroval.
Největší šance Kopaniny ke skórování se narodily v prvních deseti minutách a do obou se dostal Jan Plachý. Nejprve se k němu za vápnem dostal ve 4. minutě brankářem Havlíkem vyražený míč po centru Stáry, ale Plachý opuštěnou branku netrefil. O chvilku později v minutě osmé se Plachý dostal uličkou sám do vápna, ale jen trefil vybíhajícího Havlíka.

Proměnit alespoň jednu z těchto možností, mohlo se Kopanině dýchat lépe.

Také Braník byl nebezpečný, domácí hráči velmi dobře zahrávali i standardní situace, ale Kopanina v první půli udržela čisté konto. Zejména ve 32. minutě se blýsknul gólman Švarc, který fantasticky zneškodnil trestný kop Koláře u tyče.

Závěr poločasu už signalizoval problémy pro hosty. Bíro si poranil sval a Fárka byl hodně otřesený (koňar) po srážce s Materou. Oba však museli pokračovat, neboť nebylo koho střídat.

Snaha zvládnout i druhou půli vzala brzy za své. V 57. minutě neuhlídal Bíro při rohu Svobodu a ten hlavou poslal Braník do vedení. Za čtyři minut napřál za vápnem krásně Kryštof a střela vypálená nártem ala Ronaldo zaplula přes Švarce do horního rohu.

O zápasu bylo rozhodnuto. Kopanina už neměla sílu dopředu a Braník měl utkání pod kontrolou. Jediným nebezpečným momentem hostů byl trestný kop Brabce po ruce domácích před vápnem. Dobrou střelu přes zeď však gólman Havlík vyrazil nad branku na rohový kop.

Více nebezpeční byli domácí, ale buď byli v koncovce nepřesní nebo je vychytal brankář Švarc, který byl s Brabcem a Stárou nejlepším hráčem Přední Kopaniny.

Úplně zbytečný třetí gól pak přišel dvě minuty před koncem, kdy Rákosník se zbytečně nechal obrat o míč u praporku, následovala přihrávka do vápna a Novák snadno k bližší tyči překonal Švarce potřetí.

Slušně hrané utkání řídil sudí Čermák bez udělení jediné karty!

Švarc - Rákosník M., Brabec, Skočdopole, Fárka J. - Stára, Plachý, Trojan (K), Procházka - Bíro, Pala. Připraven: Cigánek. Trenér: Čestmír Odstrčil.

57. Svoboda (1:0), 61. Kryštof (2:0), 88. Novák (3:0)