09.04.2012 | 16:30 | M | Př.Kopanina

1 - 2
[0 - 1]
FCPK BTJ AFK Slivenec

Béčko v důležitém zápase o záchranu podlehlo Slivenci. Nepomohl ani gól Strnadela.

Přední Kopanina - Situace B mužstva Kopaniny začíná být v 1.A třídě napováženou. V 16.kole si totiž 3 body z Přední Kopaniny odvezl Slivenec (2:1) a modročervením začínají soupeři v tabulce utíkat. Proti Slivenci Kopanině nepomohl ani Strnadel. Jeho gól na 1:1 na zisk bodů nestačil.
Nekoncentrovaná Kopanina inkasovala hned v 1.minutě po rohovém kopu, kdy Čureja přehlavičkoval Stáru. Pak se domácí rozehráli k výbornému výkonu, kdy ač hráli proti větru, mačkali soupeře na jeho polovině. Z řady možností ke skórování tlak vyústil v branku, Strnadela, který hlavou precizně zakončil přesný centr Kozlíka.

V závěru poločasu tlak Kopaniny ustal a bohužel přišla další hrubka v domácí defenzivě. Dvořák při rozehrávce trefil soupeře a rychlou akci do otevřené obrany potrestal tři minuty před půlí Kolský přesným zakončením.

Do druhé půle vystřídal zraněného Pecku Procházka a hned měl velkou šanci, když dlouhý pas Cigánka přelétl Strnadela, ale Procházka sám před Bachroněm selhal. Stejně se vedlo i dalšímu dorostenci Illykovi, který po pěkné akci Kozlíka opět sám před Bachroněm nedokázal zakončit. Stejný hráč pak vypálil i pěknou střelu z úhlu, ovšem letěla mimo.

Podle vývoje začátku druhého poločasu a síly větru se zdálo, že je otázkou času, kdy Kopanina svého soupeře překoná. Po úvodním tlaku však domácím začali docházet síly a jelikož hráli dosti otevřenou partii, Slivenec chodil do otevřené obrany a vypracovával si další zajímavé příležitosti ke skórování. Hosté byli silní ve středu pole, vyhrávali souboje a spoléhali na rychlostní kvality svého kapitána Nováka, který větral obranu po celých devadesát minut. Naštěstí on i jeho spoluhráči pohrdli řadou velkých šancí a naděje Kopaniny žila do úplného konce. V samotném závěru po akci Cigánka se Strnadelem došlo v šestnáctce Slivence k velkému závaru, ale ani z toho gól nepadl a následný závěrečný hvizd rozhodčího Šplíchala poslal oba týmy do kabin s konečným skóre 2:1 pro Slivenec.

Borský A. - Rákosník M. (65. Josefus), Cigánek (K), Dvořák, Leubner - Stára, Pecka (46. Procházka), Plachý (80. Trojan), Kozlík - Strnadel, Illyk. Trenér: Čestmír Odstrčil.

23. Strnadel (1:1)