3 - 0
[1 - 0]
SK Motorlet Praha FCPK

Překvapení se nekonalo. Fotbalisté Přední Kopaniny prohráli na Motorletu 0:3.

J i n o n i c e - Fotbalisté Přední Kopaniny měli v 18. kole divize těžkou misi na hřišti favorizovaného Motorletu. Třetí tým tabulky stále prohání vedoucí duo Jirny-Zápy, oproti tomu Kopanina hraje tvrdě o záchranu. Motorlet vyhrál první poločas 1:0 a v úvodu druhé půle přidal druhý gól. Hosté si vypracovali několik slibných šancí zejména Strnadelem nebo Průšou, ale skórovat se jim nepodařilo naopak potřetí inkasovali.
Po dvou nešťastných porážkách vždy v poslední minutě (Čelákovice, Vyšehrad) čelila Kopanina jednomu z favoritů skupiny na postup. S Motorletem na podzim modročervení doma zvítězili 1:0 (čtěte zde), ale nyní jim soupeř vrátil prohru i s úroky.

Kopanina počítá padlé a trenéři měli těžkou úlohu při skládání sestavy. Svou premiéru od první minuty si na krajním obránci odbyl Martin Holeček, ve středu obrany si divizi zahrál po dvanácti letech Tomáš Cigánek. Lavičku obsadili nepočítají náhradního gólmana Borského výhradně dorostenci, kteří se ve druhé půli všichni podívali na hřiště.

Ani za těchto okolností Kopanina na Motorletu nepropadla. Její defenzivní taktika s brejky na útočné duo "S" (Strnadel-Santler) sice dostala vážnou trhlinu po čtvrthodině po gólu Beláně, ale po dvou dalších domácích šancích nabuzení Motorletu vyprchalo a začala se hrát vyrovnaná partie. A kdyby Santler nebo Vyšata zachovali více klidu v zakončení, mohli jít hosté do šatny veseleji než za stavu 0:1.

Druhá půle začala pro Kopaninu hloupě, když Háša neuhlídal při rohu Zmeškala a ten hlavičkou vstřelil důležitý druhý gól.

Dvougólové manko byl pro Kopaninu oříšek, zvláště když postupně odpadli další tři zranění (Pecka, Průša, Vyšata) a nahradili je tři mladí dorostenci (Fárka, Brož, Illyk). Navzdory tomu si však Kopanina vypracovala ve druhé půli největší šance zápasu.

Po nádherném uvolnění od Santlera si perfektně zpracoval míč Strnadel, ale trefil jen padajícího Foferku. Pak kopaninského šutéra vyzval do šance lehkým obloučkem přes beky Bittengel, ale Strnadelovi míč utekl od nohy. Strnadel byl ve druhé půli hodně vidět, vyhrával hlavy a měl výtečné náběhy. Dostal se ještě do dvou velkých šancí, hlavičku po standardce Bittengela však nedokázal lépe usměrnit a po zmatku ve vápně Motorletu jeho projektil levačkou mířící do branky trefil posledního možného bránícího hráče domácích. Kromě Strnadela měl na kopačce také dva góly Průša, ale pálil hodně mimo.

Co se nedařilo hostům, zvládli domácí. Švarcem vyraženou střelu propasíroval mezi na brankové čáře stojícími Bláhou a Cigánkem opět Beláň. Motorlet vs. Kopanina 3:0!!!

Švarc - Bittengel, Cigánek, Bláha (K), Holeček - Vyšata (69. Fárka), Háša, Pecka (76. Illyk), Průša (85. Brož) - Strnadel, Santler. Trenér: Martin Kuchař.