Sokol Dobrovíz
0:0
[0:0]

Béčko sahalo v Dobrovízi po vítězství v poháru. Nakonec prohrálo na penalty!

D o b r o v í z - Devadesát minut se rvali oba soupeři o vstřelení vítězné branky. Nedočkali se. Ve finále Memoriálu obětí fašismu v Dobrovízi musely rozhodnout penalty. Úspěšnější byla domácí Dobrovíz, která v šesté sérii rozhodla. Kopanina B končí stejně jako před rokem na druhém místě, znovu za vítěznou Dobrovízí.

Oba týmy po úspěšné sobotě toužily po prvenství. Dobrovíz v sobotu rozstřílela Velké Přítočno 5:1, Kopanina B si poradila s Unhoští díky dvěma gólům v nastavených časech obou poločasů 2:1.

Finále se rozjíždělo pomaleji. Po slabší první půli ve které Kopanina přišla o zraněné Cigánka s Tržickým zápas gradoval po přestávce.

Oba týmy si vypracovaly řadu velmi dobrých brankových příležitostí. Kopaninská jedenáctka byla prošpikovaná dorostenci, kterým veleli zkušení mazáci bratři Brejchové a hrající kouč Odstrčil. Z hráčů na hřišti si atmosféru finále z minulého ročníku (Dobrovíz vyhrála tehdy 2:1) pamatovali čtyři hráči: Brabec, Tržický, Šimlinger a Stára.

Brankáři se však činili, ten domácí byl nakonec vyhlášen nejlepší hráčem turnaje. Zápas tak dospěl do pokutových kopů.

Ani v těch se dlouho nerozhodlo. Dobrovízká "jamka" (rozuměj ďolík na značce pokutového kopu) totiž dělal problémy všem. Po pěti kopech na obou stranách byl tak stav 3:3. Za Kopaninu dali Brabec, Vik, Holeček. Neproměnili Borský a Kozlík.

V šesté sérii pak na "jamku" nevyzrál ani Peclinovský, jehož střelu doprostřed gólman vyrazil a po následném úspěšném pokusu domácích bylo dobojováno.

Přineseme videoreportáž z penaltového rozstřelu a předávání cen! Sledujte i nadále FCPK.CZ!!!