2 - 1
[1 - 1]
FK Neratovice - Býškovice FCPK

Bilance v Neratovicích: těžké zranění Čiháka, vyloučený Houška a prohra 1:2

N e r a t o v i c e - Zápas 13. kola divize v Neratovicích dopadl pro Přední Kopaninu neslavně. Oba týmy předvedly slabý výkon, domácí přesto doklopýtali za vydatné podpory plzeňské trojice sudích Kříž-Janoch-Grimm k těsné výhře 2:1. Kopanina přišla navíc o vyloučeného Houšku a zejména Čiháka, který si ještě v první půli přivodil zlomeninu kotníku, byl odvezen sanitkou a ještě v noci operován na Bulovce!
Ve 28. minutě stadión prořízl výkřik kopaninského beka, který si bez cizího zavinění způsobil těžké zranění. Při obranném zákroku podklouzl, přisedl si vlastní nohu a zlomil si kotník! Sanita ho odvezla do nemocnice do Mělníka, odkud byl transportován do Prahy na Bulovku, kde byl ještě v noci operován.

To už byl stav na hřišti 1:1. Nejprve hostující obrana neuhlídala ve 12. minutě brejk domácích, po kterém Kozák ne příliš povedeně odcentroval, přesto jeho svíce našla ve vápně Palanského a ten hlavou překonal Jeřábka. Neratovice vs. FCPK 1:0!!!

Kopanina dokázala reagovat záhy. Roh Santlera vrátil hlavou Houška, Hrebiček efektní patičkou posunul na Vyšatu, který zůstal osamocený před neratovickým gólmanem Prokešem a překonal ho. Neratovice vs. FCPK 1:1!!!

Poločasový nerozhodný výsledek nevydržel dlouho. Už v 54. minutě přidaly Neratovice druhý gól, který se nakonec ukázal jako rozhodující. Buldra z velké dálky rozehrál standardní situaci, míč nikým netečován ve vápně propadl mezi hráči a doplachtil až do sítě. Hodně jednoduchá branka, která nakonec rozhodla o třech bodech. Neratovice vs. FCPK 2:1!!!

Kopanina v závěru dohrávala bez vyloučeného Houšky, který neudržel emoce po sérii nepřesných výroků sudích a v přetlačované na šestnáctce Neratovic zbytečně nakopl domácího kapitána Žežulku.

Kromě Čiháka byl dalším smolařem domácí Gazdík. Ten byl na hřišti 8 minut v závěru a musel odstoupit pro podezření na zlomeninu ruky.

Kopanina si odváží z Neratovic porážku 1:2 a na vítězství čeká už šest kol, ve kterých uhrála jen dva body za dvě domácí remízy se Souší a Meteorem. Naproti tomu domácí Neratovice už šest kol neprohrály a v tabulce se vyšvihly už na deváté místo. Kopanina je dvanáctá.