2 - 5
[2 - 2]
Starší dorost (U19)TJ AFK Slivenec

Bojovný výkon domácí Kopaniny hrubě znehodnotil výkon rozhodčího.

P ř e d n í K o p a n i n a - Na Kopaninu zavítal lídr soutěže staršího dorostu AFK Slivenec. Utkání se vyvíjelo podobně, jako na podzim na hřišti našeho dnešního soupeře. Opět jsme se dostali do vedení ( ve 4. minutě se z přímého kopu trefil kapitán Martin Holeček), soupeř otočil na 1:2, Kopanina srovnala, ale druhá polovina patřila favoritovi a po třech dalších brankách si Slivenec odváží plný bodový zisk.
Jako přes kopírák vypadala i snaha uspět se silným soupeřem. Kluci dnešní utkání poctivě odmakali, pilně na hřišti pracovali, dodržovali pokyny trenéra a velice dobře spolu komunikovali.

Kvalita ale předčila snahu a bojovnost. To už ke sportu patří.

Naše kolegy - tým mladšího dorostu - čeká v neděli důležitá bitva o postup a nemůže riskovat zranění, nebo únavu hráčů, kteří nám jindy pomáhají. Proto jsme museli využít všechny hráče, kteří se k zápasu dostavili a nevedli si vůbec špatně. Sestava byla svým rozestavěním hodně netradiční, ale jak Matěj, tak Kuba (oba útočníci) zvládli své úlohy na krajích zálohy solidně a týmu hodně pomohli. Pochvalu zaslouží i Radek Filip, který stále ještě sbírá zkušenosti s velkým fotbalem a dnes se s obranou soupeře pral opravdu statečně.

"Body nám dnes souzeny nebyly, ale klukům musím za jejich výkon moc poděkovat." řekl po skončení zápasu trenér Šikýř. "Strašně mě zklamal výkon rozhodčího. V první půli byl náš útočník sražen ve zjevné brankové příležitosti na hranici velkého vápna. Rozhodčí faul odpískal,  nařídil přímý kop, ale nejen že neudělil červenou kartu (kterou mu pravidla přímo nařizují), ale nevytáhl ani žlutou. Když jsem se ptal o poločase na jeho vysvětlení, dlouho mlčel a pak řekl, že tam bylo moc hráčů. Divné, čím se dá tak hrubé ovlivnění zápasu vysvětlit. To jsem ještě nezařil." zlobil se oprávněně trenér domácích a hosté s ním souhlasili. Jak trpce úsměvné. Asi by utkání vypadalo jinak, kdybychom většinu času hráli proti deseti a závěr dokonce proti devíti, jelikož Slivenec se nakonec červené karty dočkal. Zasloužil si ale dvě.