2 - 0
[0 - 0]
ABC Braník FCPK B

Rezerva FCPK v Braníku nevstřelila branku a prohrála s lídrem soutěže 0:2

B r a n í k - Pokud fotbalisté B týmu Přední Kopaniny chtěli promluvit do vývoje v čele tabulky, potřebovali ve 21.kole 1.A třídy zvítězit v Braníku a mohli se na špičku tabulky dotáhnout. To se jim nepovedlo. Na stadiónu vedoucího týmu soutěže prohráli 0:2 a pět kol před koncem se jim první příčka vzdálila na rozdíl osmi bodů.
Přitom Kopanina B v Braníku sehrála dobrý zápas. Zejména první půli diktovala hru, domácí Braník byl hodně zakřiknutý. Hosté však své velké šance propásli a to je nakonec mrzelo. Dvakrát byl v dobré střelecké pozici Truhlář, ani jednu však nezakončil dobře. Strnadel z otočky pálil jen doprostřed branky a Brabcovi sebral gólovku hůře postavený Trojan, který hlavičkoval jen nad branku.

Na vynikajícím trávníku Kopanina více držela míč a domácí hráli vyloženě s respektem, možná v křeči z přemíry snahy. Braník má po několika sezónách našlápnuto zpět do pražského přeboru, a to možná vytváří tlak na hráče.

Hosté měli u Braníka také přirozený respekt z výsledků posledních sezón. Vždyť Braník Kopaninu porazil po dlouhých 3 (!) letech. Naposledy se tak stalo 29.3.2008! Od té doby se hrálo dalších šest zápasů, ve kterých se pětkrát radovala z výhry Kopanina B a jednou utkání skončilo remízou (viz bilance níže).

O ukončení série rozhodla druhá půle sobotního zápasu. Kopanina po přestávce brzy inkasovala, když po sedmi odehraných minutách ve druhém poločase se domácí hráč prosmýkl u lajny a zpětnou přihrávkou našel Mráze, který zakončil přesně k tyči. Braník-FCPK B 1:0!!!

Hra Kopaniny ve druhém dějství už nebyla tak kvalitní, nedařilo se jí dostat do šancí a její hráči začali ztrácet míč. Braník však pokračoval ve svém nesmělém výkonu a skóre tak zůstavalo pro hosty stále hratelné. Bohužel po jednom z útočných pokusů přišla ztráta míče na branické šestnáctce, dlouhý odkop na nastartovaného Šalandu, který byl u míče dříve než vybíhající Pavelka a dokázal míč dostat do sítě i přes veškerou snahu se vracejícího Brabce. Braník-FCPK B 2:0!!!

Do konce utkání chybělo 11 minut a přestože hosté usilovali o kontaktní gól, do žádné vyložené šance se nedostali. Naopak ve své snaze nechávali už zcela otevřenou defenzivu a Braník nevstřelil z několika výborných možností třetí gól jen vinou neschopnosti svých střelců.