3 - 0
[2 - 0]
FCPK BSK Sparta Krč

Rezerva se konečně dočkala. Teprve v pátém jarním zápase poprvé vyhrála!

P ř e d n í K o p a n i n a - Konečně! Pět kol museli čekat hráči B týmu, než si mohli v kabině zakřičet vítězný pokřik. Po dvou bezbrankových remízách a dvou porážkách zahřměla kopaninská šatna v 18. kole v zápase proti Spartě Krč. Ta si z Kopaniny odvezla porážku 0:3. Zajímavostí byl start Tomáše Kunta v dresu Krče, bratra hráče našeho áčka. Výhrou také oslavil své čtvrteční čtyřicátiny útočník FCPK Oivind Giil.

Své přání konečně naplno bodovat začali naplňovat domácí fotbalisté už v prvním poločase. V něm vstřelili dvě branky. Nejprve Giil nádherně zahrál trestný kop a Horákova hlava usměrnila míč za Kudláčkova záda. Druhý střelecký zápis přidal Huňáček, který po přenesení hry od Truhláře oklamal beka i gólmana a z vápna trefil odkrytou branku Krče.

Poločas 2:0 věštil už dobré zprávy. Vždyť do té doby v předchozích čtyřech zápasech Kopanina B dokázala vstřelit pouhý jeden gól! Zlepšený útok a základ opět v pevné domácí defenzivě, která se může pochlubit, že zatím ani v jednom domácím utkání neinkasovala (Nebušice, Slivenec, Sparta Krč).

Proti Krči však měla v první půli jedno velké štěstí. Ve 25.minutě se po standardní situaci otřáslo břevno Borského branky a do stejného místa mířila vzápětí i dorážka. V tento moment měli Kopaňáci velké štěstí.

Dobře rozehraný zápas dovedli modročervení v pohodě do úspěšného konce. Působili zkušeným dojmem a fotbalisté Krče neměli v utkání sílu na zvrat. Třetí gól na cestu jim přidal výtečně hrající Michal Rákosník, který s přehledem proměnil pokutový kop nařízený za faul na pronikajícího Leubnera.

Kopanina se po zaslouženém vítězství 3:0 drží v první pětce tabulky a v příštím kole zavítá na hřiště Ďáblic. Tohoto soupeře na podzim doma porazila 4:3.

Borský - Rákosník M., Cigánek (K), Žáček, Leubner - Truhlář, Šimlinger (65. Pecka), Buzek, Huňáček (65. Stára) - Giil (75. Bíro), Horák. Trenér: Čestmír Odstrčil.

20. Horák (1:0, as. Giil), 31. Huňáček (2:0, as. Truhlář), 55. Rákosník z pen. (3:0, as. Leubner)