01.05.2010 | 10:45 | M | Př.Kopanina

4 - 2
[1 - 0]
Mladší žáci (U13)SK Ďáblice

Praha (mak) - Své prvomájové utkání mladší žáci i přes poněkud neurovnanou hru zvládli, když porazili na domácím hřišti SK Ďáblice 4:2. Branky za domácí postupně stříleli Keaye, Čejka, Tokár a Bellingham.
S týmem ze spodní části tabulky se kopaninští hráči opět víceméně trápili. S koncem první desetiminutovky se pěkně trefil Lachlan Keaye, ale tím nadlouho domácím zvlhl střelecký prach. Nebylo však ani divu, neboť ve středu pole se povětšinou (jako již poněkolikáte v posledních utkáních) utápěli hráči ve zbytečném kličkování a smysl pro týmovou hru byl některým členům kopaninské jedenáctky cizí. Hosté se snažili, ale k domácí brance se jim nedařilo příliš často dostat. Výsledkem tohoto obrázku bylo jednobrankové poločasové vedení Kopaniny.
Po přestávce se hra domácích o něco zlepšila, ale trochu nečekaně se hostům podařilo vyrovnat z jednoho z útoků. Domácí hráči se poté začali snažit více využívat stran hřiště a křídelních prostorů a před brankou Ďáblic se začalo častěji blýskat. V 50.minutě se po rychlé akci prosadil Alex Čejka, ale hosté rychle kontrovali a z protiútoku se jim podařilo nebezpečně ohrozit domácí branku. Více klidu vnesl na domácí kopačky Zbyněk Tokár jehož rychlý útok sice nejprve zblokoval brankář, ale Zbyněk byl v tomto okamžiku nejpohotovější a dorážkou poslal míč do branky. Minutu před koncem utkání předvedl parádu Robert Bellingham, jenž na hranici pokutového území naznačil střelu, stahovačkou obelstil obránce a poté přesnou střelou poslal míč pod břevno. Poslední slovo v utkání měli hosté a stálo zato. Ďáblický kapitán poslal míč z přímého kopu s pomocí břevna přímo do šibenice branky Honzy Procházky. I přesto, že hra kluků a Tončy nebyla v tomto utkání bez chyb, je třeba je pochválit za aktivitu a nasazení zejména ve druhé části utkání. Doufejme, že příště takovouto snahu a nasazení ukáží během celého zápasu.

Jan Procházka - Nikola Cízner (33. Miroslav Najman), Tomáš Trojan, Jan Levý, Petr Najman - Lukas Goegebeur (40. Zbyněk Tokár), Antonie Stárová (31. Ondřej Štědrý), George Mazzotti (C), Jan Tománek - Lachlan Keaye (39. Robert Bellingham), Alex Čejka