21.03.2010 | 15:00 | M | Př.Kopanina

1 - 3
[1 - 1]
Mladší žáci (U13)Sokol Bílá Hora

Praha (lev) - V prvním jarním mistrovském zápase přijel na Kopaninu silný soupeř – Sokol Bílá Hora, vedoucí tým tabulky. Kopaninský tým se tentokráte sešel v kompletním složení, ale po vyrovnaném průběhu hry se nakonec z vítězství 1:3 radovali hosté.
Již ve druhé minutě zahrával soupeř rohový kop, který brankář Honza Procházka nedokázal pokrýt a přímo z rohu jsme tak rychle prohrávali 0:1. Tato branka kluky a Tonču nepoložila a hned ve čtvrté minutě Alex Čejka dobrým napadáním připravil obránce Bílé Hory o míč, před brankářem nezaváhal a srovnal na 1:1. První poločas se následně nesl ve znamení vyrovnané hry s minimem šancí na obou stranách – domácím se zdvojováním podařilo ubránit vysoké útočníky soupeře, ale v útoku již tak úspěšní proti dobře organizované obraně hostí nebyli. Za výraznější zmínku stojí dvě situace – ve 12. minutě využil soupeř nedorozumění v naší obraně a dostal se přímo před Honzu Procházku, který ovšem samostatný únik na poslední chvíli zlikvidoval. Na druhé straně těsně před koncem poločasu utekl Lukas Goegebeur po levém křídle, jeho přihrávka našla před brankou Honzu Tománka, který však z otočky nestřílel již dostatečně razantně.

Druhý poločas začal šancí kluků z Bílé Hory, když Honza Procházka špatně vyběhl, ale soupeřův útočník z úhlu střílel vedle. i nadále se hrálo většinou ve středu hřiště bez výraznějších šancí na obou stranách. Ve 48. minutě však zachytil soupeřův hráč kopaninský odkop od branky, rychlým sprintem se dostal až před domácího gólmana a nedal mu šanci – 1:2. Bohužel hned o dvě minuty později to bylo už 1:3, když jsme opět inkasovali už druhý gól přímo z rohu.

I přes konečnou porážku kopaninské družstvo odehrálo dobré utkání. Kluci a Tonča hráli po celou dobu utkání s potřebným nasazením, zejména obrana nepouštěla soupeře do brankových příležitostí. Škoda jen, že směrem dopředu jsme nebyli více odvážnější.

Jan Procházka - Nikola Cízner (47. Miroslav Najman), Jan Levý (C), Tomáš Trojan, Petr Najman - Lukas Goegebauer (53. Robert Bellingham), Antonie Stárová, Jan Tománek (40. Lachlan Keaye, 55. Tadeáš Vašina), Matouš Pčola (36. Ondřej Štědrý) - Alex Čejka, George Mazzotti

4. Čejka (1:1)