SK Viktorie Jirny
0:1
[0:0]

Kopanina se navzdory porážce s Jirny raduje. Divizi má jistou i pro příští ročník!

Přední Kopanina - Fotbalisté FCPK prohráli v domácím prostředí ve 28.kole divize s lídrem tabulky a již jasně postupujícím týmem SK Viktorie Jirny 0:1. Modročervení se rvali statečně, přestože soupeř byl fotbalovější a rozhodčí mu navíc evidentně stranil, jak se stalo v divizi již pravidlem. Odměnou pro Kopaňáky byla zpráva z druhé ligy. Odtud sestupují Vítkovice a Opava, dva moravské týmy, a Kopanina může slavit. Svou první sezónu v divizi zvládla a dvě kola před koncem má jistou účast i v příštím ročníku!

Jirny začaly na Kopanině hodně aktivně a od počátku potvrzovaly roli favorita. Herně měly navrch, ale do šancí je hráči domácích nepouštěli. Střelecké pokusy tak byly buď z větší vzdálenosti nebo přímých kopů.

Ten první zahrával ve 2. minutě exligista Smola, ale ze 20 metrů pálil vysoko nad branku. Po chvíli si v podobné pozici postavil míč Jandzík, jenže ho nasměroval těsně vedle pravé tyče.

Kopanina na začátku dopředu vůbec nehrozila, o první vzruch před hostující brankou se tak postaral obránce Smola, jehož malou domů musel u tyče uklidit skluzem na roh brankář Kratochvíl.

Na druhé straně to zkoušel z dvaceti metrů Škoda, jeho pokus byl ale slabý a mířil doprostřed branky. Poté se Kejha před pokutovým územím pohlednou kličkou zbavil obránce, ale následné zakončení mu vůbec nevyšlo.

První náznak šance Kopaniny přišel po půlhodině, kdy si na kolmici Nedvěda nabíhal Gerstner, ale Kratochvíl pohotově vyběhnul a míč před ním skryl do náruče.

Ve 42. minutě pak domácí fanoušci poprvé bouřlivě tleskali dvojici Gerstner – Sedláček. Nejdřív byl Sedláček v dobré pozici po kombinaci s Gerstnerem zblokovaný, po následné pohotové narážečce pálil nad branku.

Poločas zakončily tři nepřesné pokusy nad branku: nejdřív to zkoušel hostující Šimek, z protiútoku pak domácí Nedvěd, do třetice v nastaveném čase hlavou Škoda.

Jak skončil první poločas, tak začal i ten druhý. Buzkova rána šla ale rovněž nad branku. Pak Škoda hlavičkoval v nadějné šanci, ale jeho pokus zblokoval na roh Gerstner. Po něm se k odraženému míči dostal Smola, ale pořadatelé balón po jeho nepřesné ráně museli jít hledat do zahrad okolních domů.

Kopanina po nevydařeném prvním poločase vyrovnala hru a víc se tlačila do zakončení. Zdálky to zkoušel Mareš i Houška, do nadějné šance se řítil ze strany Nedvěd, ale asistent rozhodčího Schröter v tu chvíli odmával zcela nesmyslný ofsajd.

Zápas se rozhodnul v 57. minutě, kdy hostující trenér Jícha poslal na hřiště zkušeného Janouška, který se hned „přimotal“ ke gólové akci. V pokutovém území tečoval přímý kop, směr míče změnil ještě před brankou do sítě Kejha. JIRNY GÓL – 0:1!

Pak už úřadoval převážně hlavní rozhodčí Langer. Už v prvním poločase byl očividně přísnější na domácí hráče, ale ve druhém poločase své úsilí ještě zvýšil.

Třeba v 62. minutě vůbec neodpískal Jindráčkův tvrdý faul, který mohl být klidně oceněný žlutou kartou. To by ovšem byla už Jindráčkova druhá v zápase, první si vysloužil v prvním poločase za další nešetrný zákrok.

Kopanina toužila po vyrovnání: Houška se vydal na výlet z pozice stopera, ale jeho rána šla hodně nad branku. Charvátův přímý kop byl v 69. minutě tečovaný ve zdi a skončil u levé tyče. Tam byl ale i připravený brankář Kratochvíl. Byla to ovšem první povedená rána Kopaniny mezi tyče v zápase.

V 73. minutě přišel další velice tvrdý faul Jindráčka, tentokrát odpískaný, ovšem jen s domluvou.

Na druhé straně ovšem sudí Langer rozdával žluté karty velmi ochotně: udělil jich pět, z toho čtyři za protesty...

V závěru se Kopanina nemohla dostat do tlaku – i kvůli tomu, že když si vypracovala nadějnou standardní situaci, ihned se pískal faul v pokutovém území.

Poslední náznak šance Kopaniny přišel v 89. minutě, kdy se snášel nadějný centr k nohám Buzka, ale ten o kousek na míč nedosáhnul.

Rozhodčí Langer pak upřel Kopanině i možnost bojovat férově o remízu až do závěru zápasu. Ten totiž ukončil v čase 89:20...

Borský - Bittengel, Charvát (K), Houška, Mareš - Gerstner (60. Horák), Buzek, Čihák (68. Sýkora), Záhorec - Sedláček, Nedvěd. Trenér: Pavel Mejdr.