29.05.2010 | 15:00 | M | Koleč, okr.Kladno
SK Rakovník
1:4
[0:2]

Kopanina zvládla klíčové utkání v divizi. Porazila Rakovník vysoko 4:1!

Koleč - Fotbalisté FCPK se radují. Ve 27.kole divize překonali výsledkovou mizérii posledních týdnů a konečně opět naplno zabodovali. Poslední Rakovník porazili vysoko 4:1. Tímto výsledkem se výrazně přiblížili definitivní jistotě záchrany v divizi pro příští sezónu. Důležité body vystřelili svými brankami nejzkušenější hráči: dvakrát se trefil kapitán Charvát, jednou Nedvěd a Záhorec.

Z divize padají tři týmy, v případě sestupu českého týmu ze druhé ligy (ohrožená Sparta B a Čáslav), půjde ze tří skupin divize ještě čtvrtý od konce s nejhorší bilancí. A podle současného bodového stavu Černý Petr zatím vychází právě na divizní skupinu B, kde hraje Přední Kopanina.

S tímto vědomím a také s pěti zápasy bez vítězství (2x remíza, 3x prohra) jeli hráči FCPK k utkání do Rakovníka. Věděli, že potřebují vyhrát, jinak by se také mohli dostat do nepříjemných problémů.

Utkání se hrálo v Kolči u Kladna. Rakovník má totiž zavřené hřiště po inzultaci rozhodčího v zápase s Vilémovem! A Koleč přinesla Kopanině štěstí.

Zápas však nebyl tak jednoduchý jak naznačuje výsledek. Rakovník už je jistý sestupující, hrál bez nervů a naopak viditelně nervózní Kopaninu v první půlhodině potrápil. Naštěstí Podroužek a Mžourek své velké šance neproměnili, naopak na druhé straně byla Kopanina hodně efektivní a dvakrát do poločasu skórovala (Charvát, Nedvěd). Po přestávce zvýšil Záhorec na 3:0, pak sice John po standardce snížil, ale konečné slovo měl kopaninský Charvát z penalty (4:1).

Kopanina vyhrála zaslouženě. Nepřesvědčivé výsledky posledních týdnů sice zanechaly na herním projevu stopy, ale na hráčích byla vidět obrovská vůle situaci zlomit. Modročervení byli fotbalovější, bojovnější, produktivnější a v úvodu měli i potřebné štěstí. Po vítězství 4:1 mají modročervení 36 bodů a k jistotě účasti v divizi i v příštím ročníku mají už jen krůček.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ OKAMŽIKY ZÁPASU SK RAKOVNÍK - FCPK:
3.min. - velká šance Rakovníka, po chybě ve středu pole přišla ulička na Podroužka, ten naštěstí před Borským pálil vedle;
6.min. - na druhé straně tutovka Nedvěda. Po chybě stopera se dostal k míči Sedláček, uvolnil Nedvěda ale jeho umístěnou střelu placírkou na zadní tyč vykopl Kukla;
11.min. - po nedorozumění Mareše s Houškou pelášil na Borského Mžourek, naštěstí Borský jeho střelu dokázal chytit;
13.min. - gól FCPK!!! Nedvěd po samostatné akci vybojoval roh, který následně sám zahrával a Charvát v pádu poslal FCPK do vedení 1:0!!!
23.min. - tečovaná střela rakovnického Mžourka skončila nad břevnem hostující branky;
28.min. - po zaváhání Charváta vypálil Stuchl, ale Borský byl připraven;
29.min. - gól FCPK!!! Sedláček nebojácně pronikl do vápna, pohrál si s obránci a elegantně našel zpětnou přihrávkou Nedvěda, který nekompromisně propálil Kuklu;
40.min. - míč vyvezl pěkně Charvát, byl faulovaný na žlutou kartu, následně byl ležící nesportovně napálen míčem hráčem soupeře;
42.min. - do šance se hnal Gerstner, za vápnem vypálil, ale jeho tečovaná střela zalétla mimo branku;
43.min. - dobře hrající Nedvěd patičkou uvolnil Záhorce, ten si namířil od lajny doprostřed hřiště a slabší pravou nohou prověřil připravenost Kukly;
44.min. - kopaninský gólman Borský předvedl elegantní stahovačku dorážejícímu hráči Rakovníka, který čekal razantní odkop.

POLOČAS 2:0 PRO FCPK!!!

48.min. - hned v úvodu druhé půle byl faulovaný Sedláček a Gerstner z dobré pozice netrefil z trestného kopu branku;
52.min. - rychlá akce Kopaniny do otevřené obrany soupeře, Nedvěd centruje, odražený míč a dobíhající Záhorec skóruje potřetí. FCPK vede 3:0!!!
60.min. - pohodový tříbrankový náskok Kopaniny koriguje po standardní situaci rakovnický John. Míč mu propadne na malém vápně k nohám a on jej napálí do sítě;
66.min. - střídající Sýkora přiklepává Nedvědovi a jeho pohotovou pumelici dokázal zkrotit Kukla z posledních sil téměř na brankové čáře;
72.min. - gól FCPK. Střídající Čihák drze pronikl přes několik hráčů do vápna a byl faulován. Exekuce se ujal Charvát a bezpečně proměnil. FCPK vede 4:1!!!
84.min. - dvakrát zahrozil Rakovník. Nejprve parádní ráno zpoza vápna vyrazil Borský, pak trestný kop po faulu Houšky mířil do zdi.
90.min. - zápas ukončila hlavička Čiháka, která se však do branky nevešla a skončila vedle.

Borský - Bittengel, Charvát (K), Houška, Mareš - Gerstner (61. Čihák), Buzek, Šafr (79. Busta), Záhorec - Sedláček (62. Sýkora), Nedvěd.

13. Charvát (1:0), 29. Nedvěd (2:0), 52. Záhorec (3:0), 72. Charvát z pen. (4:1)