Sokol Brozany
2:0
[0:0]

Kopanina v Brozanech dvakrát inkasovala ve druhé půli a vrací se bez bodu.

Brozany - Fotbalisté FCPK padli ve 25.kole divize v zápase se Sokolem Brozany. S domácím týmem hráli v poločase bezbrankovou remízu, ale po hodině hry dvakrát inkasovali a vrací se do Prahy bez bodu. Brozany jsou v tabulce nadále třetí, Kopanina osmá. Kopanině dvouzápasová mise v řadě na hřištích soupeřů vůbec nevyšla. Nezískala ani bod!

V Brozanech Kopanině vyšel lépe určitě první poločas, kdy byla domácím vyrovnaným soupeřem v poli i brankových příležitostech. Ve druhé půli byla hra nadále vyvážená, ale domácí byli nebezpečnější před brankou. Vypracovali si více šancí a dokázali vstřelit dva góly.

Oba góly dal Veleba. Bývalý prvoligový hráč Teplic, Blšan nebo Kladna, který působil i v Kazachstánu, v týmu Karaganda.

Nejprve si v 59.minutě šikovně narazil s Ghanoui a po této rychlé narážečce se mu otevřela cesta k brance Borského, což šikovně využil a střelou zpoza vápna skóroval. O čtyři minuty později pak nejlépe reagoval na dlouhý obranný odkop svých beků, přesprintoval Šafra a samostatný únik sám na Borského perfektně zakončil.

Dvoubrankový náskok Brozany udržely. Kopanina se sice ve druhé půli dostala do dvou obrovských šancí, ale Buzek netrefil branku a Houškův pokus vytěsnil gólman Kudrna.

Nabízíme posloupnost nejzajímavějších momentů celého zápasu:

1.POLOČAS
2.min. - První šanci v utkání měl Sýkora, který prověřil Kudrnu. Míč mu sklepnul Sedláček, ale Kudrna byl připraven.
6.min. - Mohlo být dusno před brankou Kopaniny. Oba hráči tmavé pleti v dresu Brozan Gnahoui s Coreou rychle rozehráli trestný kop, naštěstí centr Corei byl nepřesný. Corea následně stáhnul rukama Sedláčka, ale plzeňský rozhodčí Kříž nechal hru pokračovat.
7.min. - Pěkná akce na levé straně Kopaniny. Buzek prostrčil na Záhorce, ten dobře odcentroval, ale Sýkora před brankou nedokázal důrazněji zakončit.
9.min. - První nebezpečí ze strany Brozan. Do šance se dostal Veleba, ale skvěle zasáhl kopaninský gólman Borský.
13.min. - Pálil zdálky Kühn, jeho střela však neznamenala pro Borského vážnější nebezpečí.
14.min. - V akci byl opět kopaninský gólman, když vyrážel trestný kop Gnahoui.
16.min. - S domácími diváky si zalaškoval gólman Kudrna, jehož rozehrávka po malé domů jen těsně minula dobíhajícího Sedláčka a následný odmávaný ofsajd pomezního Janocha Sedláčkovi musel překvapit i domácí hráče.
17.min. - Ofsajd se mával znou, poté co Sedláček prostrčil míč šikovně na Sýkoru.
18.min. - A do třetice ofsajdová situace, kdy byl v šanci Nedvěd.Ten svou šanci zakončil mimo, ale stejně se předtím už mávalo.
22.min. - K trestnému kopu po faulu na kapitána Buzka se postavil Nedvěd, ale jeho umístěnou střelu Kudrna vyrazil.
32.min. - Další trestný kop se mohl pískat ve 32.minutě, ale stažení za dres Sýkory se nepískalo. Škoda, že k zákrokům na druhé straně nebyl rozhodčí Kříž stejně benevolentní, jakýkoliv pád hráčů v červených dresech naopak faul znamenal.
33.min. - Parádní uličku vymyslel pro Velebu Gnahoui, ale vyznamenal se Borský. Následný střet Hory s Bittengelem neznamenal překvapivě faul na hostujícího hráče, ale roh Brozan.
40.min. - Pět minut před půlí se po zbytečné ztrátě míče před vápnem dostal do šance Corea, ale Borský jeho střelu směřující mezi nohy zastavil.
45.min. - První poločas zakončil pokus Nedvěda, který levačkou protáhl Kudrnu. Ten však míč vytěsnil nad břevno.

2.POLOČAS
47.min. - Druhý poločas začal možností Veleby, který už ve druhé minutě vnikl do vápna, ale jeho křížná střela branku netrefila.
50.min. - Poprvé dal o sobě vědět další prvoligista Radek Divecký. Jeho volej po standardní situaci však mířil vysoko nad branku.
54.min. - Kühn si míč zpracoval evidentně rukou, ale pískal se až následný faul na téhož hráče. Ze standardní situace však Gnahoui mířil hodně nepřesně.
59.min. - První branka utkání, kterou vstřelil Veleba. Šikovně si narazil s Gnahoui, čímž přelstil Šafra, kterého kolegové z obrany nezajistili a bývalý prvoligový fotbalista Teplic, Blšan a Kladna zkušeně zakončil a poslal Brozany do vedení.
62.min. - Brozany byly v začátku druhé půle rozhodně nebezpečnější. Další nebezpečnou střelu Hubeného musel likvidovat Borský.
63.min. - Bohužel vzápětí už tolik štěstí neměl. Po zkažené přihrávce před vápnem Brozan přišel dlouhý odkop obrany, po kterém se dostal do brejku opět Veleba a svůj nájezd na Borského zakončil střelou pod nohy Borského. Dva nula pro Brozany.
66.min. - Kopanina se do první vážnější akce ve druhé půli hnala v 66.minutě Bittengelem, zákrok na něj však posoudil sudí Kříž jako čistý, pískal se až následný hodně přifilmovaný pád Hubeného.
70.min. - Padl jak poďťatý brozanský Gnahoui, který následně musel střídat a místo něj přišel Kopecký.
73.min. - Vysunul Sedláček do šance Nedvěda, tomu však kousek chyběl a Kudrna stačil odkopnout míč do bezpečí.
77.min. - Obrovská šance Přední Kopaniny. Buzek se po pasu Busty prosmýkl Vaňkovi, bohužel se svou výtečnou možností naložil ve finále bídně a netrefil branku.
78.min. - Vzápětí další příležitost Kopaniny. Nedvěd našel Houšku, ten se vyhnul Tupému, ale jeho střelu levačkou stačil Kudrna lehkou tečí vytěsnit mimo tyče.
78.min. - Po následném rohovém kopu mohla paradoxně inkasovat Kopanina. Následoval rychlý brejk, který potáhl Veleba přes celé hřiště, parádně uvolnil Coreu, ale tomu střela vůbec nesedla a poslal míč do oblak.
80.min. - Standardní situace Brozan. První střela Hubeného mířila do zdi, ale na jeho následný pokus už musel Borský vytáhnout pěkný zákrok.
84.min. - Nakrátko rozehraný roh Přední Kopaniny. Nedvěd na Záhorce, ten centruje a Busta jen těsně nedoskočil. Střídající Čihák už se k míči nedostal, navíc fauloval.
86.min. - Zápas zakončil další brejk rychlonohého Veleby, který však tentokráte branku Kopaniny neohrozil.

Borský - Busta, Mück, Šafr, Záhorec - Bittengel, Houška (78. Čihák), Nedvěd, Buzek (K) - Sedláček, Sýkora (56. Horák).