3 - 0
[2 - 0]
FCPK BFK Řeporyje-Praha 5

Odpalte šampaňské. Kopanina B je kolo před koncem vítězem 1.A třídy!!!

Přední Kopanina - Eufórie zaplavila opět po roce Přední Kopaninu. Áčko zachránilo před týdnem divizi a béčko vyhrálo 1.A třídu. Po výhře 3:0 nad Řeporyjemi už ani poslední kolo nemůže vzít modročerveným první místo. Fantastický výsledek pro tým FCPK B, který po postupu v minulé sezóně byl v 1.A třídě nováčkem!!! Rozhodující mač proti Řeporyjím rozhodl dvěma góly nejlepší kanonýr Strnadel, jednou se trefil Honestchläger.

Kopanina B zvládla klíčový zápas s velkým přehledem. Odpor jedenáctých Řeporyj zlomily dva góly už v prvním poločase (Strnadel, Honestchläger), ve druhém pak přišla korekce výsledku (Strnadel) na 3:0.

Řeporyje ukázaly něco málo ze svých dovedností až za rozhodnutého stavu. V 68. trefil kapitán Hlaváček z velké dálky břevno.

Kopanina B získala po zásluze tři body a bez ohledu na výsledky posledního kola už nemůže být v čele tabulky předstižena. Má lepší bilanci vzájemných zápasů s druhými Kunraticemi i třetími Stodůlkami.

Přesně po roce kdy slavila rezerva FCPK postup z 1.B třídy, tak může slavit opět. V roli nováčka vyhrála i 1.A třídu! Gratulujeme.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ OKAMŽIKY ZÁPASU
6.min. - uklidňující gól pro domácí. Strnadel pohodlně skóruje z malého vápna po skvělém centru Buzka z levé strany. FCPK-Řeporyje 1:0;
9.min. - stoper Řeporyj Sátra vystrašil malou domů svého gólmana Koubu. Ten byl rád, že odehrál míč na roh;
10.min. - Stára pálil z dobré pozici mimo branku, poté co mu po centru Truhláře ke střele pomohl Strnadel;
15.min. - Charvát zkusil střelu, ale mířila vedle;
21.min. - Charvát po rohu Buzka pěkně hlavičkoval, obránci Řeporyj odvraceli z prázdné branky;
22.min. - Rákosník střílí gól po uličce Truhláře, ten však není uznán kvůli odmávanému ofsajdu;
25.min. - druhý neuznaný gól FCPK B. Charvát se trefil hlavou po rohu Buzka, ovšem už předtím bylo pískáno strkání;
26.min. - Kopanina B zvyšuje vedení na 2:0 po krásně sehrané standardní situaci. Buzek poslal dlouhý přetažený míč na zadní tyč na číhajícího Dvořáka, ten z voleje napálil míč před branku a tam Honestchläger velice snadno doklepával do prázdné branky.

POLOČAS FCPK B - ŘEPORYJE 2:0

55.min. - během úvodních deseti minut druhé půle kouč Řeporyj Zeman dvakrát střídá. Na hřiště přicházejí Lindner a Tošnar;
58.min. - první nebezpečná střela Řeporyj přichází po téměř hodině hry. Jejím autorem byl Hamouz;
61.min. - FCPK-Řeporyje 3:0. Buzek se vřítil do vápna, kde jeho střelu Kouba vyrazil jen přímo k nohám Strnadela, který neměl problém zakončit. Tak tohle byl jednoduchý gól a 3:0 pro FCPK B!
62.min. - v jasné šanci se ocitl F.Truhlář, bohužel si dal míč daleko od nohy;
63.min. - Řeporyje zkompletovaly střídání. Dotřetice se na hřiště podíval Patrik Štěpánek. Na druhé straně pálí pěkně Rákosník, Kouba vyrazil na roh;
64.min. - střídání v domácím dresu, Stáru střídá Oivind Giil;
65.min. - kapitán Řeporyj Hlaváček se odhodlal ke krásné střele, ale trefil jen břevno. Tady měla Kopanina štěstí;
70.min. - domácí kontrovali akcí Giila, jehož centr před brankou zvládl Strnadel jen trefovat;
76.min. - místo Leubnera jde na hřiště hrající trenér Čestmír Odstrčil;
78.min. - ve druhé šanci se ocitl řeporyjský Hamouz, postupoval z pravé strany sám na Drahoráda, avšak nepřekonal ho. Gólman FCPK dostal při této akci do nosu a musel být ošetřován.
88.min. - v podobné šanci byl na druhé straně Strnadel. Ze strany se nacpal do vápna až před Koubu, ten však jeho nájezd zlikvidoval. Strnadel byl blízko úspěchu;
90.min. - vše zakončila Giilova hlavička do boční sítě, po centru Buzka.

Drahorád - Žáček, Charvát (K), Dvořák, Leubner (75. Odstrčil) - Stára (55. Giil), Honetschläger, Rákosník M., Buzek - Strnadel, Truhlář.

6. Strnadel (1:0, as. Buzek), 26. Honetschläger (2:0, as. Dvořák), 61. Strnadel (3:0, as. Buzek)