25.04.2010 | 17:00 | M | Stodůlky
TJ Sokol Stodůlky
2:2
[1:2]

Šlágr 1.A třídy skončil nerozhodně 2:2. Kopanina B stále vede tabulku o pět bodů!

Stodůlky - V osmnáctém kole 1.A třídy přivítaly v tabulce druhé Stodůlky první Přední Kopaninu B. S remízou 2:2 jsou spokojeni určitě více hosté, kteří si v tabulce udrželi pětibodový náskok. Za Kopaninu skórovali opět Strnadel a Giil. Alespoň bod Stodůlkám zajistil ve druhém poločase vyrovnávací brankou kapitán Forejt z pokutového kopu.

Ostře sledovaný zápas přilákal pěknou návštěvu, program utkání zpestřila i poločasová tombola a po celý zápas přítomné mažoretky, které poctivě po celý zápas povzbuzovaly domácí tým.

Utkání samotné svou kvalitou nenadchlo. Možná vinou důležitosti utkání, hrálo se na jistotu hlavně neudělat chybu, určitě částečně i vinou terénu, který je ve Stodůlkách opravdu velmi špatný.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří trefili břevno a po čtvrthodině i skórovali. Porada se dostal sám před Drahoráda a pod jeho padajícím tělem poslal svůj tým do vedení 1:0.

Aby těch starostí pro hostujícího kouče Odstrčila nebylo málo, musel ještě v první půli dvakrát pro zranění střídat. Nejprve Truhláře nahradil Stára, po něm s naraženým bokem odstoupil Gerstner (opět!!!) a místo něj nastoupil Slaboch.

Kopanina měla viditelně zkušenější mužstvo, které si s těmito nástrahami však dokázalo poradit. Vedení domácím hosté brzy sebrali a skóre otočili.

Nejprve Giil krásně načechral míč do vápna, vybíhající gólman Průcha se k němu nedostal a Strnadel šikovně líznul do prázdné branky. FCPK B vyrovnává na 1:1!!!

Stodůlecký kouč Sadílek určitě připravoval své hráče na nebezpečné hroty Kopaniny B, ale nebylo to nic platné. Po gólu Strnadela totiž záhy skóroval i Giil.

Norský útočník dostal míč po parádní kombinaci uprostřed hřiště (škoda, že takových nebylo více) do vápna od Záhorce a přestože jeho střelu Průcha částečně srazil, míč bezpečně doputoval do branky a Kopanina vedla 2:1!!!

Tímto skóre skončil i první poločas, přestože Strnadel měl ještě jednu možnost, kdy unikl od půlky, dostal se do dobré střelecké pozice, ale jeho levačku Průcha s námahou vyrážel na roh.

Druhá půle nudila. Mužstva se soustředila zejména na obranu, na hrbolatém terénu hráči preferovali odkop před přihrávkou, takže míč neustále poletoval vzduchem a při dopadu k zemi docházelo k řadě soubojů, zejména hlavičkových.

Padla jediná branka, kdy rozhodčí Vojtěch nařídil pokutový kop pro domácí. Po autu se stodůlecký hráč dostal do vápna a po střetu s Michalem Rákosníkem padl. Penalta! Míč si postavil kapitán Forejt a zamířil do opačného rohu než šel gólman Kopaniny Drahorád. Stodůlky-FCPK B 2:2!!!

Ve zbytku zápasu měla ještě jednu šanci Kopanina, ale Strnadel ani svůj druhý nájezd na Forejta (přihrával Stára), tentokráte z pravé strany, nedal.

Výsledek 2:2 hraje do karet Přední Kopanině. Má na svém kontě 41 bodů, což je stále o pět více než mají druhé Stodůlky.

Drahorád - Brabec, Cigánek (K), Dvořák, Leubner - Truhlář (35. Stára), Gerstner (38. Slaboch), Rákosník M., Záhorec - Giil, Strnadel.

Strnadel (1:1), Giil (1:2)