5 - 0
[3 - 0]
FCPK BSK Horní Měcholupy B

Béčko pobavilo diváky. Horní Měcholupy odjely s pětibrankovým přídělem.

Přední Kopanina - Pohodový zápas sehráli fotbalisté rezervy FCPK v 17. kole 1.A třídy. Nastoupili v silné sestavě, dali rychle dva góly a zbytek zápasu odehráli v klidu, na pohodu, diváky potěšili celkem pěti góly a řadou dalších pěkných fotbalových momentů. Každý gól měl svého střelce, nikdo se netrefil víc než jednou. Opět skórovali oba bombarďáci Giil se Strnadelem, další branky přidali Nedvěd, Průša a Cigánek.
Zápas vyzněl jednoznačně také proto, že béčko Horních Měcholup (áčko hraje rovněž divizi) přijelo nedoplněno hráči z áčka. Tým tvořili zejména talentovaní dorostenci a stabilní hráči B mužstva.

Kopanina šla brzy do vedení. Už ve 3. minutě se trefil po krásné akci a přihrávce Nedvěda Cigánek. Ve 12. minutě se Nedvěd změnil z nahrávače na střelce a po úniku Žáčka po pravém křídle doklepl míč zblízka do branky Horních Měcholup B (2:0). Pro mladý tým Měcholup to musela být sprcha.

Poločas uzavřela branka Giila. Ten dostal ve 43. minutě pas od Cigánka za obranu, chvíli to vypadalo, že si míč špatně zpracoval, nicméně norský útočník ho včas dohnal a z úhlu dokázal překonat brankáře Děda potřetí.

Zápas se hrál za jednoznačné kontroly modročervených, kteří záhy přidali i čtvrtý gól. Střídající Průša ve 48. minutě svůj druhý dotek s míčem proměnil v branku, když hlavou přesně zakončil centr Nedvěda. Robert Nedvěd se tak s bilancí 1 branky a dvou asistencí (1+2) stal se třemi kanadskými body nejúspěšnějším hráčem zápasu a když pro drobné zranění střídal v 61. minutě vyprovázel ho potlesk.

Ve druhé půli diváky zvedla ze sedadel také famózní dělovka Oivinda Giila, který z otočky poslal z 35-ti metrů parádní střelu ovšem zastavilo jí břevno. Od něj se míč odrazil před brankovou čáru. Škoda, tento moment si zasloužil skončit gólem!

Zápas zakončil symbolicky druhý kopaninský kanonýr Bohuslav Strnadel. Ten se v utkání stále nemohl trefit, a tak se rozhodl v 87. minutě pro velké sólo. Od praporku se natlačil do vápna a levačkou vypustil střelu, která gólmanovi ohnula prsty a doplachtila za brankovou čáru!

Kanonýři Kopaniny B, Bohuslav Strnadel a Oivind Giil, nastříleli na jaře ve čtyřech zápasech každý po třech brankách, to je dohromady šest z celkových 11 jarních branek svého týmu.

Kopanina B nadále vede tabulku s pětibodovým náskokem na druhé Stodůlky. Právě souboj těchto dvou týmů bude ozdobou příštího víkendu. Hraje se ve Stodůlkách v neděli od 17 hodin!!!

Drahorád - Žáček, Dvořák (46. Průša), Cigánek (K), Brabec - Stára (46. Truhlář), Rákosník M., Vyšata, Nedvěd (61. Makal) - Giil, Strnadel.

3. Cigánek (1:0, as.Nedvěd), 12. Nedvěd (2:0, as.Žáček), 43. Giil (3:0, as.Cigánek), 48. Průša (4:0, as.Nedvěd), 87. Strnadel (5:0)