10.04.2010 | 10:15 | M | Braník

0 - 1
[0 - 0]
ABC Braník FCPK B

Třetí jarní výhru veze rezerva z Braníka. Zápas rozhodla akce Giila se Strnadelem

Braník - Cenné vítězství v 16. kole 1.A třídy veze rezerva FCPK z Braníka. Tradiční soupeř posledních sezón a tradičně těžký zápas. Výhra v tomto utkání, ta se počítá! Zápas rozhodla akce dvou elitních útočníků Přední Kopaniny. Oivind Giil odcentroval a Bohuslav Strnadel skóroval. Kopanina B má skvělý start do jarní soutěže. Tři zápasy, tři vítězství, z toho dvě venku!
Vyrovnané utkání rozhodla jediná branka. Padla ve druhém poločase a od obou útočníků FCPK B to bylo hodně zkušeně sehrané. Giil se uvolnil na levém křídle, poslal přesný centr do vápna na svého parťáka a Strnadelovi se stačilo odpoutat od svého strážce a z voleje z malého vápna skórovat.

Kopanina B podruhé na jaře udržela čisté konto, a to i proto, že Braník svou největší šanci (pokutový kop po faulu Cigánka) neproměnil. Slabou střelu kapitána Mertla Drahorád kryl a za stavu 0:0 podržel svůj tým!

Hrálo se na umělé trávě ve svižném tempu a oba týmy si vypracovaly zajímavé brankové situace.

Na straně Kopaniny B měl velkou příležitost v první půli Žáček, který si nasprintoval na uličku Strnadela, ale nezachoval dostatek klidu v zakončení. Také Giil mohl skórovat z trestného kopu přímo na hranici vápna po přešlapu gólmana Braníka při výkopu. Ve druhé půli byl úplně sám před gólmanem Stára, ale do dvoubrankového náskoku svůj tým neposlal, brankář domácích zachránil.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího Špiváka byli tedy veselejší hráči Kopaniny B. S Braníkem mají v této sezóně vydařenou bilanci. Na podzim doma výhra 3:1, v odvetě na hřišti soupeře 1:0.

Vzhledem ke ztrátám ostatních soupeřů z čela tabulky, vede už béčko Kopaniny tabulku 1.A třídy s náskokem pěti bodů! V příštím kole přijede na stadión FCPK rezerva dalšího divizního týmu SK Horní Měcholupy!!!

Drahorád - Žáček, Dvořák, Cigánek (K), Brabec - Stára, Rákosník M., Honetschlager, Nedvěd - Giil (80. Makal), Strnadel (87. Bíro).