Tipsport Cup 2010 (ml.žáci)

6 - 1
[3 - 0]
SK Motorlet Praha BMladší žáci (U13)

Zličín (mak) - S rezervou Motorletu přišla další vysoká porážka mladších žáků, tentokráte však nebyl na vině špatný výkon, ale kvalita soupeře

V tomto zápase stál proti Kopanině silný soupeř. Od začátku měl tým z Jinonic mírnou územní převahu, ale naše obrana pracovala spolehlivě a zatím jej nepouštěla na dostřel branky.
V 17. minutě však brankář Honza Procházka odkopl míč pouze k útočníkovi soupeře a ten poměrně snadno poprvé skóroval. Ihned z protiútoku se pěkný centr Tomáše Trojana z přímého kopu dostal k osamocenému Tadeáši Vašinovi, ale ten bohužel sám před brankářem levou nohou střílel těsně vedle branky. Ve 22. minutě se povedl soupeři rychlý útok a skóroval tak podruhé. Chvíli před koncem poločasu se po rohu soupeře srazili náš brankář s obráncem a soupeř se snad ani snadněji nemohl dostat ke třetímu gólu. Těsně před poločasovým hvizdem rozhodčího předvedl Alex Čejka svou nejhezčí akci v zápase, když po sprintu z půlky hřiště vypíchl míč soupeřovu obránci a sám se prokličkoval až před brankáře, ale střílel těsně vedle.
Začátek druhého poločasu se nám příliš nepovedl. Nejprve Honza Procházka podběhl střelu soupeře z poloviny hřiště a chvíli na to se soupeři podařil další rychlý útok po naší levé straně. V 51. Minutě ještě utekl soupeř po naší pravé straně a zvýšil na hrozivých 6:0. V poslední minutě se našemu družstvu podařilo vstřelit čestný gól, když rohový kop Honzy Tománka přizvedl Tadeáš Vašina a Tomáš Trojan hlavou skóroval.
Přes vysokou prohru je však třeba kluky pochválit, neboť po celý zápas bojovali a snažili se. Hlavně ve středu pole jsme hráli dobře a soupeř z tohoto prostoru často naši branku neohrozil.

Jan Procházka - Vendelín Schierreich, Jan Levý (C), Tomáš Trojan, Jakub Kopecký - Matěj Svoboda, Robert Bellingham, Alex Čejka, Jan Tománek, David Mikolda - Zbyněk Tokár, Lachlan Keaye, Tadeáš Vašina