Tipsport Cup 2010 (ml.žáci)

2 - 0
[1 - 0]
SK Motorlet Praha AMladší žáci (U13)

Zličín (mak) - V závěrečném utkání zimního turnaje FC Zličín podlehli kopaninští mladší žáci svým vrstevníkům z Motorletu 0:2. V kombinované sestavě oplývala Přední Kopanina snahou, avšak s přibývajícími minutami Motorlet získával převahu a tu korunoval dvěmy přesnými zásahy.
Těsně před utkáním dorazily trenérovi Makalovi dvě zdravotní omluvenky od Honzy Kozlíka a Honzy Levého a k poslednímu utkání v rámci zličínské zimní fotbalové ligy tak nastoupil tým bez těchto dvou hráčů. Z počátku však toto oslabení nebylo patrné a zejména Honza Tománek, který zaskočil za Honzu Levého ve středu obrany, hrál výborně. Většina hry prvního poločasu se odehrávala mezi pokutovými územími obou celků, avšak to neznamená, že byla nudná. I přes určité nepřesnosti v kombinaci na obou stranách, hráči v chladném počasí oplývali snahou a nikdo nedal svému soupeři ani píď prostoru zadarmo. Motorlet šel do vedení sedm minut před poločasovým hvizdem, kdy si jedinou slabou chvilku v zápase vybral brankář Honza Procházka, když nedokázal nad hlavou dostatečně ztlumit střelu soupeřova útočníka.

Druhá polovina hry byla postupně více a více v režii hráčů Motorletu, kteří měli několikráte po nedůrazu kopaninské obrany blízko ke vstřelení gólu. Někteří naši kluci v těchto chvílích působili již unaveným dojmem. Necelých deset minut před koncem uděři Motorlet podruhé a stanovil tak konečné skóre tohoto zápasu.

Naši mladší žáci tak skončili v turnajové tabulce poslední, nicméně pokud by předváděli takové výkony, jako tentokráte, nemuselo tomu tak určitě být. Bohužel po celou dobu trvání turnaje se kopaninský tým mladších žáků potýkal se špatnou docházkou a ani v jednou z utkání tak nenastoupil v plném složení. Naopak prakticky pokaždé museli týmu vypomáhat kluci ročníku 1999, v některých případech i ročníku 2000, kteří však tak v daných zápasech mohli sbírat potřebné zkušenosti se hrou na velkém hřišti.

Jan Procházka - Daniel Čadek, Tomáš Trojan, Jan Tománek, Nikola Cízner - Lukas Goegebeur, Alex Čejka (C), Alex Groh, Robert Bellingham, Lachlan Keaye - Matěj Svoboda, Tadeáš Vašina, Zbyněk Tokár, Jakub Smola