26.09.2009 | 13:00 | M | Sparta Krč

3 - 2
[0 - 0]
SK Sparta Krč BMladší žáci (U13)

Suverén z Krče málem narazil. Vítězný gól proti Kopaniny vstřelil v úplném závěru.

Krč (lev) - Se suverénem soutěže, který zatím kosí vše co mu přijde do cesty, sehráli mladší žáci vyrovnaný zápas. Bohužel štěstí se od týmu Přední Kopaniny odvrátilo v samotném závěru, kdy domácí mužstvo dokázalo vstřelit vítěznou branku a Sparta Krč si tak připsala páté vítězství z pěti odehraných zápasů. Chybělo však malinko a Kopaňáci jí tuhle vítěznou sérii přetrhli. Oba góly FCPK vstřelil Jan Tománek.
Začátek zápasu s vedoucím mužstvem naší skupiny byl jako z krásného snu. V 7. minutě dostal kolmou přihrávku za obranu Alex Čejka a postupoval sám na branku domácích. Jeho střela vedle brankáře šla jen do tyče, ale Jan Tománek stál v té chvíli na správném místě a doklepl míč do prázdné branky. Už v 11. minutě jsme měli výhodu rohového kopu, který zahrál Matouš Vaněk přímo na hlavu Alexovi Čejkovi, kterého hlavičku vyrazil brankář soupeře před Honzu Tománka, který v tomto zápase ukázal čich na góly, a ani podruhé se nemýlil a protlačil míč do sítě. Vedli jsme 2:0. V té chvíli jsme drželi soupeře daleko od naší branky a nepouštěli jej do žádných gólových šancí.
S postupem času nás domácí začali více přehrávat a po průniku středem se jim podařilo v 17. minutě snížit. Od té doby byl soupeř nebezpečnější, ale naši hráči soustředěně bránili a hrozili z rychlých protiútoků. Bohužel už jsme žádný z rychlých výpadů nedokázali proměnit. Čtyři minuty před koncem poločasu Honza Kozlík vyrazil soupeřovu nebezpečnou střelu po rychlém útoku, na což naši obránci však bohužel nedokázali včas zareagovat a útočník soupeře vyrovnával do prázdné branky.
Trenéři o poločase nabádali hráče k větší bojovnosti a důrazu, což si všichni vzali k srdci.
Ve druhém dějství si domácí tým sice udržoval územní převahu, ale naše dobrá defenzíva jej nepouštěla do brankových příležitostí. V této části zápasu se nám bohužel ale přestaly dařit rychlé protiútoky a proto jsme v útočné fázi moc nebezpeční nebyli. Za zmínku stojí snad jen pravidelné úniky Matouše Pčoly po pravém křídle, který svou rychlostí dělal veliké starosti obraně soupeře a byl často zastavován pouze za cenu falů. K naší velké smůle jsme těsně před koncem zápasu nedokázali odkopnout míč z naší poloviny a soupeř svojí poslední šanci využil a otočit zápas ve svůj prospěch.
Naším hráčům nemůžeme nic vytknout, se zdatným soupeřem bojovali na maximum. K zisku nějakého bodu tentokráte chybělo trochu více sportovního štěstíčka.

Jan Kozlík - Tomáš Zavřel, Tomáš Trojan, Matouš Vaněk - Daniel Čadek, Jan Levý (C), George Mazzotti, Matouš Pčola, Oliver Lacman, Antonie Stárová, Robert Bellingham, Vendelín Schierreich - Alex Čejka, Jan Tománek, Ondřej Štědrý, Lachlan Keaye