3 - 2
[1 - 2]
FCPK BTJ AFK Slivenec

Žádný supervýkon, ani brankové hody. Se Slivencem dřina, ale konečně výhra!

Přední Kopanina - V 11. kole 1.A třídy přijel na Kopaninu předposlední Slivenec, ale žádná jasná záležitost pro domácí tým to nebyla. Ba naopak! Slivenecký bombarďák Novák dal během dvou minut dva slepené góly a domácím bylo ouzko. Kopaninu vrátil deset minut před půlí do hry precizním blafákem Strnadel (9. gól v sezóně) a po přestávce Průša dvěma góly dokonal obrat v utkání. Kopanina se po třech utkáních bez výhry opět raduje ze tří bodů a posunula se na druhé místo v tabulce za Kunratice.

Před utkáním obě mužstva minutou ticha vyjádřila čest památce tragicky zemřelého Petra Kloubka, člena vedení mládežnické fotbalové akademie organizované společně Přední Kopaninou a Sokolem Nebušice. Domácí tým na jeho památku nastoupil s černou páskou na rukávech.

Fotbalisty FCPK B čekal po třech zápasech bez výhry (2x remíza, 1x prohra) domácí duel s předposledním Slivencem. V ukrutné zimě to nebyla žádná óda na fotbal, ale body zůstaly doma. Ale byla to dřina, ve 24. minutě hosté ze Slivence vedli 2:0!

Už v 1. minutě pálil pěkně Stára a v 6. minutě trefil Giil tyčku. Branka Taškeho však zůstala nedotčená, naopak Jeřábek na druhé straně kapituloval.

Ve 23. minutě si naskočil na roh kanonýr a kapitán Slivence Novák a přestože výškovou kapacitou neoplývá, prosadil se hlavou a poslal hosty do vedení. FCPK B - Slivenec 0:1!!!

Hned o minutu později se Novák vysmýkl dvojici T.Rákosník - Dvořák a svůj sólový únik od půlky hřiště přesně zakončil podél vybíhajícího Jeřábka. FCPK B - Slivenec 0:2!!!

Na korekci nepříznivého výsledku začali domácí pracovat ještě v první půli. Ve 35. minutě našel Gerstner nádherně uličkou Strnadela, ten perfektním blafákem obešel Taškeho a do prázdné branky dostal svůj tým na rozdíl jednoho gólu. FCPK B - Slivenec 1:2!!!

Domácí v první půli nepředvedli zdaleka vše co umí a  bezkrevný výkon svým hráčům kouč Odstrčil v poločase musel vytknout! Jeho slova padla na úrodnou půdu. Výkon modročervených byl ve druhé půli mnohem lepší, než v prvních pětačtyřiceti minutách.

Naději na vítězství vykřesal brzy po přestávce Průša. Po uvolnění od Giila si dvacetiletý levonohý záložník připravil míč ve vápně a křížnou střelou do šibenice nedal Taškemu šanci. FCPK B - Slivenec 2:2!!!

Postavení obou týmů v tabulce velelo domácím nadále útočit a snažit se o vstřelení vítězné branky. Ani Slivenec však nehrál "zanďoura", naopak podnikal nebezpečné výpady na domácí polovinu. Nejnebezpečnější byl nadále kapitán Novák!

Jednu jeho šanci zlikvidoval Jeřábek, následně míč upálil pryč Cigánek. V 76. minutě pak Jeřábek fantasticky zlikvidoval možnost Ryzáka.

Kopanina měla řadu možností, ale odpor soupeře zlomila až jedenáct minut před koncem. Strnadel uličkou našel Průšu a ten pod vybíhajícím Taškem vstřelil svůj druhý a celkově vítězný gól v zápase. FCPK B - Slivenec 3:2!!!

Jeřábek - Rákosník T. (75. Josefus), Cigánek (K), Dvořák, Brabec - Stára, Rákosník M., Gerstner, Průša - Strnadel, Giil (85. Tomči). Trenér: Čestmír Odstrčil.

35. Strnadel (1:2), 56. Průša (2:2), 79. Průša (3:2)