3 - 1
[2 - 1]
FCPK BABC Braník

Béčko porazilo doma Braník a se stoprocentní bilancí vede tabulku 1.A třídy

Přední Kopanina - Ve 3. kole 1.A třídy si to rozdali dva nováčci. Oba týmy vyhrály úvodní dvě kola a hrálo se tedy o první flek. Zápas nakonec vyzněl jednoznačně pro domácí Přední Kopaninu B, která zkušeným výkonem přehrála kvalitní tým Braníka. Skóre nakonec mohlo být mnohem vyšší, neboť ve druhé půli se hra hostů zcela rozsypala a domácí šli snad sedmkrát sami v přečíslení do vyložených šancí, ale naložili s nimi prachbídně!

Od začátku se hrál zajímavý fotbal s velmi vysokým nasazením. Braník hraje aktivní hru s napadáním, hrálo se v tempu.

Tradiční slabinu hostů v ofsajd systému využila kopaninská rezerva hned ve 3. minutě. Strnadel se dostal za obranu a v poklidu přehodil gólmana Votrubu. FCPK B - Braník 1:0!!!

Brzy však bylo vyrovnáno. Před domácí branku přiletěl v 6. minutě centr z pravé strany a kapitán Braník Mikeš v pádu hlavou doklepl z malého vápna do sítě. FCPK B - Braník 1:1!!!

Ve 20. minutě dostali fotbalisté Braníka míč do sítě ještě jednou. Předcházel tomu však faul na gólmana Drahoráda a branka tak nebyla uznána.

S blížícím se poločasem aktivita domácích měla rostoucí tendenci. Ve 35. minutě si krásně naběhl z druhé vlny Kratochvíl, připravil ke střele a vypálil pumelici, kterou Votruba nádherně vyrazil. Tleskalo se na otevřené scéně.

Ve 37. minutě vyslal fantastickou přihrávku Giil mezi beky na Strnadela, ten byl sám před Votrubou, ale tento souboj vyhrál branický gólman a míč uklidil na roh.

Z něj však padl gól. Giil poslal míč na zadní tyč, kde se objevil Leubner a pro něj ojediněle hlavou nádherně poslal Kopaninu znovu do vedení. FCPK - Braník 2:1!!!

Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Kdo čekal ve druhé půli branický tlak, byl překvapen. Hosté brzy sáhli k totální ofenzívě, ovšem s malicherným nebezpečím pro domácí branku, naopak s velikými požáry v defenzívě. Domácí hráči chodili do brejků do otevřené obrany a jen kvůli bídné schopnosti zakončit neskončil zápas debaklem.

Z mnoha vyložených šancí se podařilo přidal jediný gól, a to když v 78. minutě po přihrávce od Truhláře zakončil Kratochvíl. Na jeho střelu si Votruba sáhnul, ale pouze jí stačil zmírnit a míč následně doplachtil do sítě. FCPK B - Braník 3:1!!!

Drahorád - Tyxa (78. Dvořák), Cigánek (K), Brabec, Leubner - Stára, Truhlář, Průša, Kratochvíl - Giil, Strnadel. Na střídání dále připraveni: Rákosník T., Tomči Trenér: Čestmír Odstrčil

3. Strnadel (1:0), 37. Leubner (2:1), 78. Kratochvíl (3:1)