1 - 0
[0 - 0]
FCPK BSK Ďáblice

Rezerva FCPK zvládla premiéru v 1.A třídě. Porazila SK Ďáblice 1:0.

Přední Kopanina - Po postupu do 1.A třídy zvládla rezerva FCPK premiéru v nové soutěži na výbornou. Nad Ďáblicemi zvítězili hráči Přední Kopaniny 1:0 a zajistili si první body! Po bezbrankovém poločase vstřelil jediný gól domácích kapitán Cigánek, který se pěkně trefil levačkou zpoza vápna. Kopanina B byla lepším týmem a přestože neproměnila řadu dalších možností, zaslouženě si došla pro vítězství.

Fanoušci Přední Kopaniny se nakonec nedočkali hvězdného útočného dua Giil - Strnadel. Na vině byly problémy s registrací norského fotbalisty, kvůli kterým bude výtečný útočník připraven až za týden proti Aritmě. Proti Ďáblicím ho vedle Bohuslava Strnadela nahradil Truhlář.

Domácí Kopanina B byla od počátku výrazně aktivnější než soupeř. Hráči nastoupili koncentrováni a soupeře od prvních minut přitlačili k jeho šestnáctce. Evidentní byla snaha hrát po stranách a odsud následně přicházely centry před branku. Po jednom z nich měl obrovskou šanci Slaboch v 10. minutě, ale výtečný zákrok předvedl gólman hostů Pikhart.

Během první půle dokonce padla i branka. Prosadil se hlavou Bohuslav Strnadel, ale branka nebyla pro ofsajd uznána. Situace vyvolala vlnu nevole u domácích fandů, protože praporek pomezního Linxe zastavil ještě další dvě zajímavé šancí Kopaniny B. Dostal co proto...!

Hosté se snažili dostat do šancí rychlou rozehrávkou dlouhých míčů na vrčného útočníka Ďáblic Vdojaka, ale defenziva FCPK B fungovala dobře. Do kabin se ta šlo za nerozhodného výsledku 0:0.

Hned v úvodu druhé půle už byl téměr v šanci Strnadel, ale po centru Kratochvíla na míč nedosáhl. Kopaninský kanonýr se nakonec v utkání neprosadil, ale zastoupil ho kapitán Cigánek. V 60. minutě mu posunul míč proti noze za vápno Leubner  a jeho parádní volej levačkou skončil v protilehlé šibenici ďáblické branky! FCPK B - SK ĎÁBLICE 1:0!!!!

Branka se nakonec ukázala jako rozhodující. Také proto, že bomba Vyšaty jen těsně minula pravou tyčku a Dvořák v samostném závěru svůj samostatný nájezd na gólmana poslal těsně vedle tyče branky. V závěru pak byl Ďáblicím vyloučen Novák , který se poroučel ze hřiště po dvou žlutých kartách.

FC PŘEDNÍ KOPANINA - SK ĎÁBLICE 1:0 (0:0)!!!

Drahorád - Tyxa, Cigánek (K), Brabec, Leubner - Stára (90. Josefus), Vyšata, Rákosník M., Slaboch (46. Kratochvíl) - Strnadel, Truhlář (80. Dvořák) Trenér: Čestmír Odstrčil.

60. Cigánek (1:0)