5 - 3
[4 - 0]
FCPK BFC Nebušice B

Béčko generálku s Nebušicemi zvládlo, ale ve druhé půli dostalo varování!

Velká Ohrada (cig) - V posledním přípravném zápase před sobotním startem 1.B třídy rezerva FCPK uspěla. S béčkem Nebušic se vypořádala v poměru 5:3. Po hladké první půli, kdy modročervení kontrolovali hru, bylo skóre 4:0! Ve druhé půli už Kopanina B předvedla mnohem slabší výkon a soupeř kontroval a třemi góly korigoval skóre. Za FCPK B se dvakrát trefili Průša a Slivenecký, jeden gól dal Slaboch.
Béčko Přední Kopaniny zakončilo zimní přípravu vítězstvím. Byla to čtvrtá zimní výhra ze šesti přípravných utkání. Ve dvou zbývajících utkáních tým remizoval se Středokluky a podlehl výbornému dorostu Dukly Praha. Skutečné zrcadlo však fotbalistům FCPK B vystaví až jarní sezóna a zejména sobotní úvodní duel s druhým Braníkem.

Proti Nebušicím B tým Kopaniny doplnili tři hráči z kádru áčka (Tyxa, Průša, Slaboch) a nastříleli tři z pěti gólů FCPK v zápase. Dvěma brankami je doplnil Slivenecký.

První půle byla jednoznačně lepší druhé. Kopanina vstřelila soupeři čtyři branky a žádnou neinkasovala. Navíc Makal trefil hlavou břevno.

První gól dal Slivenecký hlavou po standardce Cigánka. Druhý dal opět Slivenecký, který u lavičky vymotal několik hráčů soupeře, namířil do středu hřiště a prudkou ránou skóroval podruhé. Třetí gól dal křížnou střelou Průša, kterého do vápna elegantně uvolni Stára. Pro Průšu první gól v dresu FCPK!!! Čtvrtou brankou pak uzavřel gólový účet první půle Slaboch, který po centru Bóba propasíroval míč pod gólmanem.

V poločase se však brankostroj Kopaniny zastavil.

Proti větru na umělce při základní škole v Klausově ulice v Praze 5 naopak museli kopaňáci čelit atakům soupeře, který dokázal snížit na 2:4.

Pak sice Průša po chybě gólmana, kterému vypadl z rukou centr Cigánka, zvýšil na 5:2, ale Nebušice opět stáhly na rozdíl dvou branek. Výsledkem 5:3 pro FCPK zápas skončil.

Pavelka - Tyxa, Cigánek (K), Dvořák, Leubner - Slaboch, Stára, Bób, Makal, Průša - Slivenecký. Střídající: Rákosník M., Vaníček, Bajar (střídalo se hokejově)

Slivenecký (1:0), Slivenecký (2:0), Průša (3:0), Slaboch (4:0), Průša (5:2)