1 - 3
[1 - 1]
TJ Junior Praha Mladší přípravka (U9)

Mladší přípravka A konečně boduje, přivezla vítězství z Junioru Praha

Praha (sei) - V patnáctém kole 1.třídy jela mladší přípravka A na hřiště Junioru Praha ke svému třetímu jarnímu klání. V předchozích dvou kolech nezískala ani bod. Po drtivé prohře se Zbraslaví a špatném výkonu s Aritmou byl tedy jarní zisk nula bodů. A právě tuto špatnou bilanci hodlali na Junioru zvrátit. To se po vítězství 3:1 povedlo.
Na soupeře jsme byli dobře připraveni, sestava ideální i tréninků jsme absolvovali dostatek. Na kvalitě hry to bylo velice znát. Již o začátku zápasu jsme diktovali soupeři naši hru, Kopanina byla rychlá, hrála pozorně dozadu, a silná v útoku.

Už ve třetí minutě jsme soupeře zatlačili do těžké defenzívy a závar před brankou jen o chloupek neskončil gólem, ve vyložené šanci byl Max Dennehy. První branku jsme viděli v síti domácích. V 6. minutě po dlouhém výkopu Gregora, Dennehy zavezl po křidle a jeho centru skóroval Korteweg 1-0.

Soupeře jsme tlačili a ten se jen těžko dostával do zakončení. V 10. minutě po faulu na Robertse, těsně minul Korteweg. Bohužel do konce prvního poločasu jsme inkasovali. V 19. minutě po ztrátě na útočné polovině a z následného přečísleni brankář na míč nedosáhl 1-1.

Ačkoli byl výsledek po prvním poločase 1:1, byla to Kopanina kdo hrál fotbal.
Jestli se soupeř v první půli dostal občas do zakončení tak v té druhé už na nás nestačil ani fyzicky a do zakončení se dostal snad dvakrát.

První velká šance druhého poločasu přišla ve 30. minutě, kdy z kombinace Robertse s Dennehym se do vyložené šance dostal Korteweg. Soupeře obrana vytěsnila na roh, který Korteweg připravil pro Dennehyho tak, že nebylo možné netrefit 2-1.

Asi pět minut po vstřelené brance se do další vyložené šance dostal Šimon Bail, ale netrefil branku. Ve 45.minute jsme skórovali potřetí a rozhodli zápas. Po výkopu Gregora Roberts našel Kortewega a bylo 3-1. Minutu před koncem Měl Dennehy na noze ještě jednu tutovku kterou mu naservíroval Bail ale Max trefil pouze tyč.

Závěrem musím říci, že jsme měli z utkání dobrý pocit, byl vidět pohyb, chuť hrát a až na občasné výpadky koncentrace všichni odehráli utkaní v podstatě bez chyby. Nutno říci, že soupeř nás do chyb netlačil. Pochvalu si zaslouží celý tým, ale jen jeden může být hráčem utkání a tím je bezesporu Sam Roberts, jehož práce v záloze je k nezaplacení, nasazení, které se u dětí vidí jen málokdy nemůže zůstat bez povšimnutí.