5 - 3
[2 - 2]
Starší přípravka B (U10)AFK Union Žižkov

Béčko starší přípravky oslavilo poslední domácí mač sezóny vítězstvím

Praha (mak) - V zápase bohatém na branky přestřílelo béčko starší přípravky žižkovský AFK Union 5:3 a zvítězilo tak ve svém posledním soutěžním utkání na domácím hřišti.
Do zápasu s častým kopaninským soupeřem ze zimních halových turnajů nastoupili domácí hráči pozorně. Po několika pěkných útocích šli do vedení brankou Tonči Stárové, které přesně přihrával po zranění se vracející Martin Kubáček. Ke kopaninskému výběru se poté přiklonilo i fotbalové štístko a po vlastní brance Žižkova byl stav 2:0 pro domácí. Ti však poté polevili a soupeř ještě do poločasu stačil zaslouženě vyrovnat. V poločasové přestávce dostali domácí fotbalisté od trenérů zejména pokyny ke zvýšení bojovnosti a zlepšení pohybu a ve druhé půli šel jejich výkon nahoru. Zápas rozhodly dvě branky aktivního Martina Kubáčka, kterému úspěšně nahrávali Venda Schierreich a Thomas Wheeler. Poté přidala i svou druhou branku v zápase Tonča po akci Matěje Svobody a tříbrankové vedení tým uklidnilo. Union dokázal ještě v závěru zkorigovat na konečných 3:5, avšak tato  branka již příliš nezkalila radost z vítězného domácího loučení rezervy kopaninské přípravky. Klukům a Tonče k vítězství blahopřejeme a držíme palce pro ukání posledního kola s béčkem Třeboradic na jeho hřišti.

Michal Gregor - Miroslav Tesárek, Vendelín Schierreich (C), Jan Procházka, David Baštář - Antonie Stárová, Matěj Svoboda, Martin Kubáček, Matěj Štél - Thomas Wheeler, Max Dennehy, Michael Novotný