22.03.2009 | 15:00 | M | Kolovraty

2 - 5
[1 - 1]
Sokol Kolovraty Mladší dorost (U17)

Dorostenci jarní start zvládli. V Kolovratech potvrdili roli favorita a vyhráli 5:2!

Kolovraty (cig) - Dorostenci FCPK vstoupili do jara výhrou. Hodili za hlavu nepříliš vydařené vystoupení v zimním turnaji a v prvním jarním kole vyhráli v Kolovratech 5:2. Nad stejným soupeřem vyhráli i na podzim doma podobným výsledkem, tehdy to bylo 5:3. V Kolovratech se na pěti gólech podílelo pět střelců: Rabas, Vik, Holeček, Peclinovský, Lanegger! V příštím kole přivítají dorostenci doma Bohnice.
K utkání jsme nastupovali bez brankaře Kostříže, který má zlomenou nohu a bude minimálně 10 týdnů mimo hru. V brance nám vypomohl ze starších žáků Fišl. Lze konstatovat, že si vedl velmi dobře. Konečně se podařilo, že naše záloha hrála v optimálním složení. Peclinovský a Fárka v prvním poločase dobře tvořili hru, i když gólové vyjádření přišlo až po poločase. Důležitý byl třetí gól Holečka T. a pak se podařilo přidat další. Zápas jsme dohráli dobře do konce a soupeři již nic nedovolili.

DŮLEŽITÉ MOMENTY ZÁPASU:
 1. min. Rabas prudká sřela do šibenice;
 4. min. Peclinovský břevno;
10. min. Rabas střela těsně nad;
19. min. Fárka vysunul dlouhým pasem za obranu Rabase a ten šel sám na branku a proměnil - 0:1;
24. min. Holeček T. těsně vedle branky;
25. min. Fárka - žlutá karta;
27. min Svoboda, trestný kop přibližně z 30 m, šel pěkně za obranu bohužel bez teče;
32. min. soupeř srovnal na 1:1;

Poločas 1:1

41. min. Vik střílel na branku soupeře a od domácího obránce se míč odrazil do branky 1:2;
44. min. soupeř srovnal po chybě obrany 2:2;
50. min. opět se začala rozehrávat záloha a po kombinaci zálohy a útoku Holeček T. po nahrávce Laneggera 2:3 - po tomto gólu se naši uklidnili a zápas dobře dohráli do konce;
54. min. Holeček T. nádherně zběhl po levé straně a zacentroval na hranice malého vápna, kde byl Peclinovský a ten se trefil počtvrté do branky soupeře - 2:4;
68. min. obdobná akce jako při čtvrtém gólu, ale jiní aktéři, z pravé strany utekl Vik a nahrál Laneggerovi na pátý gól 2:5;
70. min. Peclinovského střídá Jindřich;
75. min. na hřište šli Brož a Novotný a vystřídali Laneggera a Holečka T.;
82. min. zápas ukončen 2:5.

Vítěz FCPK mladší dorost!!!

Fišl - Štědrý, Kozlík, Přenosil, Svoboda, Vik, Peclinovský (70. Jindřich), Fárka, Rabas, Holeček T. (75. Novotný), Lanegger (75. Brož) Trenér: Jan Peclinovský.

19. Rabas (0:1), 41. Vik (1:2), 50. Holeček T. (2:3), 54. Peclinovský (2:4), 68. Lanegger (2:5)