3 - 1
[1 - 0]
FCPK BSC Olympia Radotín B

Rezerva FCPK postupuje do 1.A třídy. Po výhře nad Radotínem B už je to jisté!

Přední Kopanina (cig) - Jedno kolo před koncem 1.B třídy si fotbalisté Přední Kopaniny B vybojovali postup do vyšší soutěže. Porazili Radotín B 3:1 a je jasné, že minimálně ze druhého místa se do 1.A třídy dostanou. Z obou skupin 1.B třídy postupují vítězové a tým ze druhého místa s nejlepší bilancí. A tady už FCPK B nikdo nepředběhne. Svěřencům trenéra Čestmíra Odstrčila loni utekl postup o kousek, ale letos si ho uniknout nenechali!
Fotbalisté FCPK B věděli před zápasem s rezervou Radotína o co hrají. V případě vítězství mohli slavit!

Na dobré cestě byli modročervení už po prvním poločase. Vyhráli ho 1:0. Gól do radotínské sítě dopravil Slaboch, který zušlechtil skvělou přihrávku Průši.

V první půli však byla Kopanina B blízko také inkasované brance. Rozhodčí Vavroch nařídil proti domácím velice přísnou penaltu (třetí ve dvou posledních domácích zápasech), ale gólman Drahorád skvělým zákrokem vyrazil míč vystřelený Zemanem na roh.

Ve druhém poločase Kopanina B zvýšila skóre na rozdíl dvou branek, když tentokráte nacentroval Slaboch zprava Průšovi a ten volejem překonal gólmana Petáka podruhé.

Sedmnáctiletý brankář Michal Peták se objevil na Kopanině v krátkém sledu dvakrát. Den předtím chytal za áčko Radotína proti FCPK v pražském přeboru. V obou zápasech si odnesl po třech gólech!

Po druhé brance Kopaniny se zápas zdál rozhodnut. Hosty však do hry vrátila skvěle provedená standardka. Zeman se opřel do míče a fantastickým gólem snížil manko Radotína na jednobrankové - 1:2.

Inkasovaná branka domácím týmem trochu zatřásla, ale kopaninská jedenáctka se dokázala zvednout. Rozhodnutí přinesl třetí gól. A potřetí u toho byla dvojice Průša - Slaboch. Po dvou vyhraných hlavičkových soubojích Rákosníka a Tomčiho se dostal k míči Průša, odcentroval a Slaboch nekompromisně napálil míč pod břevno - 3:1.

Zbývající minuty už byly oslavou vítězství Přední Kopaniny B. Sice se ještě do dvou vyložených příležitostí dostal M.Rákosních, ale neměl štěstí. Po závěrečném hvizdu sudího Vavrocha šly ruce domácích hráčů nad hlavu. Od příští sezóny budou účastníky 1.A třídy!!!

Drahorád - Rákosník T. (55. Tomči), Cigánek (K), Dvořák, Leubner - Brabec (80. Vaníček), Sekerka, Slivenecký, Průša - Rákosník M. (80. Josefus), Slaboch. Trenér: Čestmír Odstrčil.

Slaboch (1:0), Průša (2:0), Slaboch (3:1)