4 - 1
[2 - 0]
SK Horní Měcholupy FCPK

Nepovedená příprava v Měcholupech. Málo hráčů, zranění Gerstnera, prostě bída.

Horní Měcholupy (cig) - Přední Kopanina prohrála v přátelském utkání s SK Horní Měcholupy 1:4. Ostrá zkouška proti silnému protivníkovi vyšuměla do prázdna. Fotbalisté FCPK se proti diviznímu soupeři nesešli a byli rádi, že do utkání nastoupili v jedenácti lidech. Znovu se ukázalo, že v týdnu hrát přípravná utkání je komplikovaná záležitost. Kvůli pracovním a dalším povinnostem přilítlo trenéru Mejdrovi tolik omluvenek, že ten z toho měl hodně zamotanou hlavu.
Utkání bylo plánováno jako doplňující herní fáze k zimnímu turnaji. Kromě Horních Měcholup nastoupí FCPK v přípravě ještě proti jednomu diviznímu týmu, TJ Kunice. Oba zápasy měly patřit k vrcholům herní přípravy. Tento však nebyl. Kopanina nastoupila bez náhradníků, takže bez možnosti střídat. Někteří hráči museli alternovat na postech, na které nejsou zvyklí. Navíc se po půlhodině hry ošklivě v obličeji zranil Gerstner a odjel na šití do nemocnice. Kopanina tak dohrávala v deseti. Prostě tohle se nepovedlo! Průběh zápasu nebyl až tak jednoznačný. V úvodu Měcholupy na Kopaninu nastoupily zostra, daly dva góly, měly další šance. Poločas končil 0:2, to už však Kopanina hrála bez zraněného Gerstnera. Ten po zásahu kopačkou do obličeje musel na šití (pozn.aut.: má tři stehy). Ve druhé půli snížil Horák na 1:2 a v následující pasáži byla hra vyrovnaná. Pak však domácí, kteří vydatně vystřídali udolali stále více unavené hráče FCPK dalšími dvěma góly. Jediným pozitivem snad je fakt, že jedenáctka FCPK, která do utkání nastoupila, absolvovala jednotku, kterou jí obyčejný trénink nemohl nahradit.

Borský - Vyšata, Honetschlager, Beneš, Gerstner - Juckem, Buzek, Houška, Slaboch - Slanina, Horák. Trenér: Pavel Mejdr.