29.03.2008 | 10:15 | M | SK Uhelné sklady

2 - 2
[2 - 1]
SK Uhelné sklady Praha FCPK

Kopanina veze bod z Uhelných skladů, Strnadel dal stý gól

Košíře (cig) – Šlágr 18. kola pražského přeboru mezi třetími Uhelnými sklady a čtvrtou Přední Kopaninou skončil remízou 2:2. Domácí dvakrát vedli, Kopanina pokaždé srovnala. Oba týmy se rvaly o výhru do posledního hvizdu sudího Berky. Strnadel trefil v poslední minutě tyč! Už předtím však jednou skóroval a dosáhl mety 100 gólů v přeboru za FCPK.
Domácí fotbalisty přivedl na trávník s kapitánskou páskou útočník Hnát, který se vrátil po dvouzápasovém trestu za žluté karty. Klíčový hráč týmu trenéra Myslivečka je se čtrnácti brankami třetím nejlepším střelcem celé soutěže za Fíčkem a Strnadelem. Své kvality prokázal osmadvacetiletý hráč hned ve 12. minutě zápasu. Po centru svého parťáka z útoku Zilvara hlavou poslal Uhelné sklady do vedení 1:0. Modročervení dokázali na rychlou branku domácích rychle reagovat. První možnost ještě Vyšata po přihrávce Strnadela nedal, ale po sedmi minutách od úvodní branky bylo vyrovnáno. Po zákroku brankáře Vasiče na Strnadela sudí Berka nařídil pokutový kop, kterou sám faulovaný hráč bezpečně proměnil. Byl to stý gól Bohuslava Strnadela v mistrovských utkáních v dresu FCPK. Všechny nastřílel v pražském přeboru a jednoznačně se tím zařadil mezi nejlepší pražské střelce v celé její historii. Zajímavý zápas pokračoval i nadále. Útočníci hráli prim, obrany na obou stranách tahaly viditelně za slabší konec. A diváci se bavili. Ti domácí si mohli juchat ještě před odchodem do kabin, kdy v samém závěru první půle šly Uhelné sklady podruhé do vedení. A byla to branka velmi kuriózní a sporná. Buzkem zahraný míč dolétl velmi ostře k jeho vlastnímu gólmanovi. Králíček nepovažoval situaci za hraní malé domů a míč vzal do rukou. Rozhodčí Berka byl však jiného názoru a nařídil nepřímý kop z malého vápna. Všichni hráči FCPK se srovnali na brankovou čáru, ale Vinklar po přiťuknutí Hnáta je stejně propálil – 2:1 pro domácí. V úvodu druhé půle zahřmělo na obou stranách. Ránu Hnáta vykopl reflexivně Králíček, Strnadel dal hlavou vedle. Modročervený tábor se radoval v 54. minutě. Vyšata, který poprvé na jaře nastoupil v základní sestavě, srovnal na 2:2. Od lajny mu Nedvěd odcentroval, Vyšata se krásně zbavil obránců a poslal míč levačkou nekompromisně do šibenice. Nádherný gól! S remízou se ani jeden tým nechtěl spokojit. Botlík pálil z dálky, Králíček vyrážel na roh. V 61. minutě křížnou střelu Pánka zastavila tyč hostující branky. V 66. minutě měl úžasnou šanci Buzek. Předvedl skvělý timing, když si načasoval náběh na přiťuknutí od Strnadela. Šel sám na Vasiče, ale neprostřelil ho. V závěru zápasu rozehrál trochu karetní partii rozhodčí Berka. Ten rozdal celkem sedm žlutých karet a v poslední minutě i červenou. Pro domácího Botlíka. V poslední desetiminutovce utkání gradovalo. Nejprve se zlobili domácí, chtěli penaltu za faul na Vika. Berka rozpažil. V 90. minutě trefil Strnadel tyč. Vasič na brankovou konstrukci vytěsnil jeho hlavičku a poté zlikvidoval i Strnadelovu dorážku.

Králíček – Truhlář (84. Slanina), Horák, Charvát (K), Tyxa – Buzek, Verner, Honetschläger, Vyšata – Nedvěd (77. Žáček) – Strnadel Trenér: Pavel Mejdr

19. Strnadel p.k. (1:1), 54. Vyšata (2:2)