2 - 1
[2 - 1]
ABC Braník FCPK B

Béčko FCPK podlehlo Braníku a ztratilo vedoucí příčku

Praha (cig) – Fotbalisté B mužstva FCPK prohráli důležitý zápas v Braníku. Ve druhém jarním kole 1.B třídy podlehli domácím 1:2 a přenechali jim vedoucí pozici v tabulce. Jediný gól FCPK B vstřelil Karel Slivenecký. Kopanině nepomohli k bodům ani dva zahraniční fotbalisté v sestavě, Nor Oivind Giil a Ital Matteo Bortesi.
Tým FCPK přijel do Braníka jako lídr tabulky. Domácím patřila před zápasem druhá příčka. Hrálo se na umělé trávě Kačerova a Braník vracel Kopanině porážku 2:3 z podzimu. Nepříznivé povětrnostní podmínky ovlivnily průběh zápasu. Silný vítr trápil oba kolektivy a jejich výkon podle toho vypadal. Zápas prvního s druhým zůstal kvalitou za očekáváním. Všechny tři branky padly v prvním poločase. Braník šel do vedení v 15. minutě po dlouhém autu, kterému hostující beci nevěnovali příliš pozornosti a po dorážce z bezprostřední blízkosti inkasovali poprvé. Přesto na tento gól dokázali odpovědět. Po Leubnerově střele ze standardní situace ve 30. minutě gólmanovi vypadl míč a dobíhající Slivenecký snadno doklepl a vyrovnal na 1:1. Bohužel FCPK se nepodařilo udržet výhodný nerozhodný výsledek ani do přestávky. Pět minut před pauzou rozehrál Švarc na Dvořáka, ten míč ztratil a z následné akce vstřelili domácí druhý a nakonec i rozhodující gól zápasu. Druhá půle moc hezkého fotbalu nepřinesla. Foukal vítr a jelikož oba týmy hrály míče zejména vzduchem, k úspěchu to vést nemohlo. Za týden v neděli 6.4. hraje FCPK B doma s Podolím B. Braník hraje další důležitý zápas ve stejný čas ve Vokovicích proti třetí Aritmě.

Švarc – Vaníček, Skočdopole, Dvořák, Leubner – Slivenecký - Rákosník T., Rákosník M., Bortesi, Makal – Giil, Trojan (K) Trenér: Čestmír Odstrčil

30.Slivenecký (1:1)