2 - 0
[1 - 0]
FCPKSC Olympia Radotín

Kopanina zvládla Radotín, Strnadel přidal na konto dvě trefy

Praha (cig) – Překvapení podzimu, fotbalisté Radotína, sice porazili Meteor i Duklu B, ale z Přední Kopaniny jedou s prázdnou. Ve 14. kole přeboru zde prohráli 0:2. Obě branky jim vstřelil Bohuslav Strnadel, který se 16 góly kraluje tabulce střelců. Zápas nedohrál gólman hostů Jungr, kterého odvezla záchranka s otřesem mozku.
Kopanina zvládla i druhý těžký zápas v řadě. Ve třech posledních kolech jí los přiřknul tři soupeře v tabulce před ní. Po výhře nad Duklou B, zvládla i Radotín a na závěr jí čeká oříšek nejtvrdší – vedoucí Meteor! Body s Radotínem jsou velice cenné. Tým trenéra Stiblíka na podzim jen třikrát nebodoval a patří mezi hlavní překvapení této sezóny. Vyhrál na Dukle i doma s Meteorem! V Přední Kopanině ale nedal ani branku a dvě dostal. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, možnosti ke skórování byly na obou stranách. Prosadili se však pouze domácí brankou Strnadela. Brzy po přestávce přidal kopaninský šutér druhý gól, který hosty definitivně uzemnil. Na zvrat neměli. Domácí byli ve druhém dějství lepším týmem a mohli přidat další branky. Úvodní gól padl ve 38. minutě. Gólman Kopaniny Drahorád odkopával od branky, Strnadel vyhrál hlavičkový souboj s Tomanem pro Buzka, ten mu míč vrátil a Strnadel se opřel bez rozpaků do míče a uklidil ho k tyči – 1:0. Gól domácí uklidnil. Ti se rozjížděli v chladném počasí pomaleji a v úvodu nechali Radotín několikrát blízko na dostřel branky Drahoráda. Střely ale byly neškodné. Toman v 6. minutě nestihl míč pořádně uhodit, nejlepší střelec Radotína Falout trefil křižnou střelou vedle (22. minuta), Jiří Petr levačkou nad (27. minuta). Radotín zahrával také dost standardních situací, ale bídně. Kopanina v první půli nabídla divákům kromě gólu dvě nádherné akce, na jejichž konci vždy byl Horák. Ve 25. minutě vyhodil Drahorád rychle na Buzka, ten přesprintoval střed hřiště, podal před šestnáctkou Haškovi, který nádherně přenesl na volného Horáka a jeho hlavička skončila na tyčce. Na dorážku se sápal Truhlář i Giil, ale neprotlačili. Za dvě minuty Janda odzbrojil Falouta, prostrčil na Strnadela, ten ze dvou doteků uvolnil Giila a jeho střílený centr ve skluzu pořádně netrefil Horák. Do třetice souboj Horák-Jungr nastal v 42. minutě. Truhlářův centr nešikovně srazil Huráb k Horákovi, ale Jungr včas vyběhl a střelu zblokoval. Zápas se definitivně zlomil brzy po přestávce. V 53. minutě Tyburec na levém beku zazmatkoval a místo odkopu míč nalil Strnadelovi na šestnáctku a ten v náběhu bombou uklidil míč k tyči – 2:0. Radotín po této brance nenašel sílu na zvrat. Dostal se sice jednou do pěkné šance Faloutem, který z brejku unikl obraně a vypálil z úhlu nebezpečně podél branky, ale to bylo vše. Pánkův centr, který omylem skončil na břevně branky už byl v nastaveném čase. Naproti tomu Kopanina mohla skórovat z jasných možností. Dvakrát šel sám na gólmana Giil. Poprvé ho pěkně vysunul Sekerka, kapitán hostů Klíma promáchl, ale Giil si dal před Jungrem dlouhou kličku. Míč ale dostihl, vrátil před branku a prázdnou „kasu“ překopl nabíhající Martin Hašek. Ten vzápětí vysunul znovu Giila do sóla, ale tentokráte střelu vystihl Jungr. Při této akci ho však zranil dobíhající Toman, Jungra odnesli na nosítkách s otřesem mozku a do branky šel Eiselt. Pro Jungra nakonec přijela záchranka a odvezla do nemocnice. Eiselt už v podstatě řešil jedinou vážnější příležitost. Když po centru Giila vrátil míč Nedvěd a Sekerka z voleje trefil do jeho náruče. Kopanina ve druhé půli zahrávali vícero standardních situací a prosadila se do šancí. Skórovat mohl Janda, ale jeho hlavička skončila v rukou gólmana, volej Charváta srazil Miroslav Petr na roh. Hráči Kopaniny poslední domácí podzimní zápas zvládli. Teď ještě potřebují zvládnout utkání na Meteoru, aby mohl být pozitivně hodnocen i celý podzim.

Drahorád - Sekerka, Janda (72. Nedvěd), Charvát, Tyxa - Truhlář (68. Verner), Hašek, Horák, Buzek - Giil (89. Slanina), Strnadel Trenér: Pavel Mejdr.